Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A beagled amióta megvan...

A beagled amióta megvan mennyi állatorvosi problémája volt és milyenek?

Figyelt kérdés
Arra vok kiváncsi h mennyire egészséges, írjátok le azt is lécci h mennyiért vettétek(nem mindegy h tenyésztő, szaporító, hobbialom vagy más).
2010. ápr. 6. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia.

2,5 éves beaglem van.Szaporitotól vettük, 15 ezer forint volt.Tudtam,hogy ő egy szaporitó,de megakartam védeni

a további szaporitástól.

Kan kutya,ivartalamnitva van minden kötelező oltása megvan.Egyszer nem voltunk még megfázva se.Pedig

megyünk mindenhova kiránduli.De elég sok pénz elis ment

az oltásokra.


Persze ezzel nem azt mondom,hogy szaporitól vegyen mindenki.SŐT.senkinek se kéne :(


Megkérdezhetem miért kérdezed?Teis ilyen fajta kutyust szeretnél?

2010. ápr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem egy 1,5 éves beagle szukám van. 3 hónaposan szaporítótól hoztam el, ingyen. 15 ezerért árulták, de senkinek sem kellett, így odaadták, csak hogy megszabaduljanak tőle. Nincs ivartalanítva.

Nem volt semmilyen betegsége még.

Egyszer lenyelt valami műanyagot, ami miatt rosszul volt, de amúgy csak az oltások miatt vittük dokihoz.

Annyi "baj" van vele, hogy félénk, így nem akar semmit sem megtanulni. Nem merem elengedni, mert kiszalad a világból. Az utcán nem hallgat semmilyen parancsszóra amit megtanult. Itthon vagy a kertben mindent megcsinál amit kérek tőle, kint nem. Lelkileg labilis kutya, de EGÉSZSÉGES! :)

2010. ápr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ül, fekszik, lábhoz és a hagyd szavakra hallgat, de csak itthon vagy a kertben, az utcán nem. :S
2010. ápr. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nézegetem a fajtát, megfelel az igényemnek csak pár dolog tart vissza.
2010. ápr. 6. 17:55
 5/9 anonim válasza:

tenyésztőtől vettük 30 ért és most lesz nyáron 2 éves.


egyszer volt valami kisebb baja akkor kapott szurit és meggyógyult.

Egyébként meg írtó játékos vidám csak picit makacs.:D a lényeg ,hogy tudnia kell ,hogy te vagy a főnök,de tünemények szerintem.:)

2010. ápr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetném mely dolgok tartannak vissza??
2010. ápr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

hízékonyság, nehezen behívhatóság és túlzott kajaközpontúság.

Meg h felkapott, szaporított fajta és túl divatos.

2010. ápr. 6. 18:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem ezek a tévhitek kérlek szépen :)


Az enyémet ugy mozgatom ahogy csak tudom,az alakja

tökéletes.Miaz,hogy nem jön vissza?

Ha veszel egy border collit (most ugye ugyis az a lekokosabb kutya) az se fog neked visszajönni ha nem neveled :)..

Hidd el vissza jön az ha tudod nevelni.Az enyém ha

1 óráig nyitva van a kapu se megy ki ha nem engedem neki

és nincs félelbe fogságba tartva.Tudja ki is a falkavezér.Az meg,hogy divat az már más tészta.

Nállunk alig van 4-5 beagle (kisváros)..


Ha úgy érzed tudsz következetesen nevelni akkor

nagyon okos,értelmes fajta válik belőle.

Mi most készülönk az engedelmeségire (vizsga).

Igen elég kajás fajta,ezért is tudom könnyen tanitani.

Képes megtanulni egy dogdancinget (ezért is tanuljuk)

mert kap egy kis kaját,pedig nincs éheztetve..

kérdezz nyugodtan,válaszolok.:))

2010. ápr. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hízékonyság-ha jól tartod akkor nem fognak elhizni. Én minden nap agilityzek velük, plusz versenyszinten üzzük plusz minden nap 2 órás séta parkban ahol nagyokat rohangálnak és erdei túrák. De ez nem minden hiszen ha hozzá tömérdek kaját kapnak naná, hogy hizásnak indulnak. A családnak megtiltottam az etetésüket, a legkisebb falatokat sem kaphatják meg csakis vacsinál. Ha van kajamaradék akkor ahhoz viszonyitom a tápjukat és úgy keverem a kettőt. SZóval nagyon odafigyelünk erre!


Nehezen behívhatóság: kiskorától fogva nevelni kell a póráz nélküli életre és nem lesz gond! Ha az elején elkapod nem lesz semmi amitől nehezen jönne vissza hozzád. Nekem két beaglem van és mindenhova póráz nélkül járunk mivel erre felkészültem már nagyon mikor nlztem a fajtát plusz kértem tanácsokat is. Nagy tévhit különben ez a dolog, nem nehezebben kezelhető mint más kutyák csak makacsabbak amivel sok ember nem tud mit kezdeni!


Túlzott kajaközpontúság: igy van egy igazi kajakunyis banda a beagle de ezt is el lehet kerülni ha az elejétől fogva a család és a barátok, idegenek mindenki nem osztogatja nekik a kaját. Nincs asztalról evés, szóval minek is kunyizzon ha úgyse kap? Minek kunyizzon, ha úgyse kap az emberektől a zsemléjükből? Remélem érted mire gondolok! Nem csak neked kell odafigyelni ilyenkor, hogy Te ne adj nekik hanem mindenkinek másnak a környezetedben!!!


Felkapott, szaporított fajta és túl divatos: sajnos ezzel nem lehet mit kezdeni, sokan a cuki nézéséért és baba pofijáért veszik meg aztán ha felnőtt vagy még fel se nőtt de rongál gyorsan szabadulnak is tőlük....ezért is jött létre a beagle fajtamentés...rengeteg kutyus van az adatbázisban egyszerüen szörnyü :(((( A szaporitott kutyusokat eltudod kerülni, hogy ha jó helyről veszed meg. Van egy beagles honlap ahol össze vannak gyüjtve a tenyésztők meg tenyésztőnek állitott szaporitók is és nagyon sokan vannak de én csakis 2 helyről hoznék kutyát. Ez már durva arány nemde?....

2010. ápr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!