Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám folyton húz sétáltatá...

A kutyám folyton húz sétáltatás közben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy kutya kb 3 éves és térdemig ér de sétáltatás közben folyton húz. De olyan szinten hogy mind a ketten (én is kutya is) ebben fáradunk el. Nem tudom mit csináljak hogy ne húzzon. Kutyasuliba nem fogom vinni. Kérlek segítsetek

2016. ápr. 17. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Ugyanez VOLT az én kutyusommal a gond. Amúgy poén mert nekem is 3 éves es a térde míg er xd.

Most leintettek a sznobok akiknek arra van idejük es pénzük h kutyasuliba járjanak.

Tehát: ha elkezd húzni rántsd vissza, es mond a nevet+lassan. Pl.: Morzsi lassan! Es ha megint húz rántsd vissza es mond neki megint. Megfogja tanulni. Az enyém is megtanulta. De azert ne repüljön egy métert, de azert értése is h mit akarsz. Menni fog, hajra!

Majd írj, hogy hogy megy!

2016. ápr. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tothp ***** válasza:
49%

Sznobok?

Egy városban élő kutyának(is) az a minimum, hogy tud viselkedni. Nem cirkuszi mutatvány, de alap engedelmesség nem árt. Aki szerint ez sznobizmus, az vegyen legót, vagy plüsskutyát.

2016. ápr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

A sznobot szerintem arra értette az első, hogy sokan minden ok nélkül suliba "járatják" a kutyájukat, holott egy kis józan paraszti ésszel meg lehetne otthon is oldani a dolgot, pl. a normális séta tanítását. Nekem is van ismerősöm, akinek a kutyája már nem is tudom hány tanfolyamot kijárt, meg foglalkozásokra jár, a játékot viszont még mindig nem tudják elvenni tőle a balfék gazdik :D


VÁLASZ: Amint feszül a póráz, megállsz mint egy kőszikla. Amint lazít rajta a kutya (direkt v. véletlenül az mindegy), rögtön mentek tovább. Lehet, hogy egy perc alatt 20x kell megállnotok, de elég hamar le fog esni a kutyának, hogy feszes pórázzal NEM JUT SEHOVA.


És soha nem engeded húzni, akkor se, ha nincs aznap kedved gyakorolni, mert ha hébe-hóba megengeded neki, akkor persze, hogy vontatni fog.


Sima nyakörv, sima szövet póráz, sok türelem és rendszeres séták. Ez kell.

2016. ápr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Igen, pontosan ugy értettem a sznobot.
2016. ápr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 eve5 ***** válasza:

Persze ez elég kellemetlen helyzet, de van megoldás rá.

Ha tudja a parancsszavakat (ül, marad,fekszik) könnyebb lesz a megoldás, de ha nem tanítsd meg neki.

Tehát az ajtón amikor ki léptek akkor a kutyát le ülteted. Elsőnek te mész ki az ajtón, nem pedig a kutya. Amikor ki léptél , vársz egy kicsi időt (2) percet hogy meg nyugodjon. Aztán ki hívod melléd. Amikor melléd megy le ülteted. Meg húzod a pórázt és azt mondod hogy "MARAD" .lassan el indulsz, amikor akar húzni akkor megint meg húzod a pórázat és azt mondod hogy "NEM". A kutya fölötted uraklodik. Ilyen helyzetben a szorító nyakörvöt ajánlom. Sok sikert.:)

2016. ápr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!