Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez lehetséges?

Szerintetek ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Most olvastam a facebookon egy posztot, melyben egy kép kíséretében fel volt tüntetve,hogy keresnek egy kutyás nőt, akinek az akkor épp póráz nélkül sétáltatott, agresszív kutyája megtámadott egy kislányt. Kommentben a tájékoztatás a gyerek állapotáról, ötször elesett miközben kergette a kutya, és nagyon megijedt de jól van. Nem akarom egyértelműen megkérdőjelezni a sztori valósságát, nem voltam ott így nem tudhatom mi történt, viszont nem értem. Szerintetek hogyan lehetséges az, hogy egy agresszív, támadó kutya egy (kis?)gyereket simán hagy felkelni a földről, nem ront neki, ráadásul mindezt ötször? Esetleg utol sem érte, ilyen gyors a gyerek? Nem hinném, hogy statisztikailag sok lenne azoknak a száma, akik némi ijedelemmel megúsztak egy kutyatámadást (konkrétan azt, a szó szoros értelmében).

Ha a dolog igaz, akkor persze felháborító, nagy hiba a gazda részéről (nevelési hiba, bizonyos esetekben támadóan fellépő kutya póráz nélkül sétáltatása, illetve nem cselekedett elég gyorsan az eset alatt sem).

Valaki segítsen elképzelni, mi is történt. Ha az anyuka megtalálja itt a kérdést, az ő válaszát is várom :D



2016. márc. 6. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

" ötször elesett miközben kergette a kutya, és nagyon megijedt de jól van"

Ezen én is felhúztam a szemöldököm.

Őszintén? Nem tudom elképzelni.

Lehet, hogy vki túlgondolta azt, hogy egy neveletlen nagy kutya felborított egy kislányt örömében, és szegény gyerek halálra rémült...

2016. márc. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én egyből játékra asszociáltam. Persze ebben az esetben is fegyelmeznie kellett volna a gazdinak a kutyáját, az nem kérdés. Azt se értem, az anyuka és a gazdi miért nem kommunikálták le ezt ott, miért nyomoz és uszít most a facebookon.

A falat fogom kaparni, ha kiderül, hogy megint egy túlféltő, kerülj-el-kicsim-minden-kutyát-messziről szülőről van szó.

2016. márc. 6. 19:02
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Elmesélek egy sztorit, a nyáron történt. Sétálunk a kutyámmal, aki 8 kilós keverék. Ő előttem futkos pár lépésnyire. Elhaladunk egy kocogó bácsi mellett. Egyszer csak, meglátott egy gallyat a földön, odarohant érte, eközben elfutott két gyerek mellett, akik a földön guggolva néztek valamit. Az egyikük megijedt, felugrott, de mire felugrott, addigra a kutya már el is hagyta őket, rájuk sem nézett. A gyerek elkezdett futni az anyja felé, aki kicsit távolabb volt. Igen ám, de eközben a lassan kocogó öreg bácsi pont odaért, mire a gyerkőc torkaszakadtából visítva, hátra-hátranézve futott az öreg bácsi elől, mert ijedtében gondolom azt hitte, hogy ez az ember őt üldözi... szerintem a mai napig meg van róla győződve, hogy őt ott megtámadták, holott a valóságban még csak rá sem nézett senki. Hát ennyire lehet valós ez a fenti sztori. Hol volt mindenki, míg a gyerek futott, elesett, újra futott, újra elesett... ha senki semmit nem látott, akkor az a kutya csak elrohant mellette, nem őt kergette.
2016. márc. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem anyuka rohadtul ráér és kínjában uszítani kezdi a népet. Ha az a kutya agresszív meg támadó lett volna, akkor a kislány nem lenne "jól" és nem tudott volna 5x felkelni, és valszeg anyuka sem a Facebookot bújná, hanem a kórházi ágy mellett rimánkodna.


Igen, a gazdi is hülye volt, mert elsőre vissza kellett volna hívnia a kutyáját, hogy az ne kergetőzzön, ha meg nem megy, akkor mi a brantért sétáltatja póráz nélkül?


Anyuka meg kicsit többet látott bele, mint kellett volna, tipikus túlféltő szülő, aminek majd meglesz az eredménye, amikor a gyerek majd egy pillangó láttán is bőgve menekül anyuka szoknyája alá.

2016. márc. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hozzám is jött oda szülő, hogy kössem meg a kutyám, mert a gyerekek félnek tőle. Amikor anyuka befejezte a mondanivalóját, mondtam neki, hogy nézzen hátra és őt a következő kép fogadta: a kutyám (magyar vizsla) a fa alatt az árnyékban hanyatt feküdt, a farkát ezerrel csóválta és kéjesen mormogott magában, mivel a kedves anyuka gyerekei a hasát vakargatták. A kutya pofája a hátrahajtott fej miatt lecsúszott a fogsoráról, amit az anyuka úgy asszociált, hogy "Jaj Istenem, a kutya vicsorog és morog a gyerekekre és most fogja őket széttépni" Aztán elmagyaráztam neki.


Minden csak értelmezés kérdése...


Lehet, hogy még aznap ő is felrakta a facebook-ra ezt a gyerekei számára rendkívül traumatikus esetet. Bár szerintem a gyerekeknek az egészből egyedül az volt traumatikus, hogy abba kellett hagyniuk a játékot a kutyával.

2016. márc. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!