Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler vagy Mudi?

Rottweiler vagy Mudi?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Melyik kutyafajtát ajánlanátok nekem? A rottweilert vagy a mudit? Kiskorától kezdve vinném kutya oviba és kutyasuliba.
2010. ápr. 6. 17:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
Egyszer a mudim majdnem megölte egy rottweiler. Egyértelműen mudi. Pont neked való. A roti kemény, erős kutya, azon kívül nem olyan sok érdekes dolgot lehet vele csinálni mint a mudival (sport). Szerintem ez a fjta inkább erőskezű férfiak való aki őrző-védőzni vagy valamit őriztetni akar vele.
2010. ápr. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
Ha első kutyusod lenne, akkor inkább mudi:)
2010. ápr. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen különböző a két fajta. Neked kell tudnod, hogy melyikkel tudsz elbánni. A Mudit nem ismerem úgy mint a Rottweilert. Egy rotival lehet, hogy nem bírnál el. Erő is kell egy ilyen kutya megtartásához mert hiába jól nevelt megindulhat...
2010. ápr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

Ha első kutyád lenne, akkor rotit semmiképpen, mert ahoz a fajtához egy erős kezű , határozott egyéniség kell...különben. A mudit ilyen szinten nem ismerem.

Amúgy mi alapján döntöttél e két fajta mellett???

A mudi az egyik legritkább, legkevésbé ismert magyar pásztorkutyafajta.

Főleg a hímek dominánsak, de erős neveléssel le lehet szoktatni az uralkodási vágyról; őrző-védő kutya.

Ajánlom olvasgass egy kicsit utánuk, főleg ha a roti mellett döntesz...ne hamarkodd el! Ha beírod a google-ba a fajtanevet rengeteg dolgot ki fog hozni, ez csak egy-egy a sokból.

[link]

[link]

2010. ápr. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó vagyok.

"Főleg a hímek dominánsak, de erős neveléssel le lehet szoktatni az uralkodási vágyról; őrző-védő kutya." Ez a rotira vonatkozik már, lemaradt...bocsi!

2010. ápr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%
Röviden tömören: mudi
2010. ápr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%

Miért pont ez a kettő?

Semmi közös nincs bennük azon kivül, hogy mind a kettönek 4 lába van és ugat. :-) Se nagyságra, se küllemre, se jellemre nincs köztük semmi hasonlóság, szinte mintha azt kérdeznéd kutya vagy macska...

Szívem szerint a mudit javasolnám, de inkább egy papirra írd fel, hogy melyiket miért szeretnéd és miért nem.

2010. ápr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Hat én azért döntöttem a 2 fajta mellett mert ennek a 2 kutyának nagyon megfogott a személyisége.
2010. ápr. 6. 18:01
 9/22 anonim ***** válasza:
82%
A mudi sokkal jobban neked való, mint a rottweiler. Kedves és barátságos. :)
2010. ápr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%

szerintem a rottweiler de mindenkinek más tetszik

nekem rottweiler-dobermenn keverék kutyám van és sztem nagyon aranyos a roti és a dobi is. de a mudira sem mondom hogy nem szép mert nagyon édes az is ha pedig kutyasuliba is vinnéd bármilyen nagy megtanítják jól viselkedni! :)

2010. ápr. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!