Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is sovány a...

Szerintetek is sovány a kutyám? A családtagok állandóan nyúznak, hogy lehetne kövérebb is most 29,5 kg.

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]



2016. ápr. 18. 19:53
 1/7 Arremiszqween válasza:
85%

Szia!

Szerintem nagyon szép kutyád van, de tényleg kicsit sovány.

Adj neki egy kicsit többet enni naponta.

2016. ápr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Mennyi idős? Milyen magas?

Ha megtapizod a bordáit, enyhén érezned lehet a szőrön keresztül. A csípőcsontja is ugyanez.

Inkább legyen az alsó súlyhatáron. Ezzel sokat teszel az egészséges ízületekért és a csontozatáért.

Egy német juhászos.

2016. ápr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Sovány. Minden bordája látszik, pedig csak az utolsó kettőnek szabad picit látszania. Ahogy az első írta. Nekem két éves erős testalkatú német juhászom van, kan, és 41 kiló. Most voltunk dokinál, azt mondta, tökéletes. És nem látszanak így a bordái. Mivel eteted? Mennyit kap? Az enyém kétszer kap enni naponta, ezt javasolta a tenyésztő, és az orvos is. Mivel elég nagytestű, ne terheljük egyszerre a gyomrát, mert a tartószalagok lazulását, és ezáltal egy kis ugrálás után könnyen gyomorcsavarodást kaphat,(bár etetés után egy-két óráig mi még sétálni sem visszük, és nem játszunk vele.)
2016. ápr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem leírni, hogy szuka és április végén lesz 1 éves.

Kedves 2. válaszoló voltunk állatorvosnál ő is azt mondta jó ez a kondi és inkább tartsuk vékonyabban az ízületei miatt.


1. válaszoló köszönöm szépen, szerintem is szép bár nyilván minden gazdi elfogult a kutyájával :)


3. válaszoló:

Kétszer etetem egy nap josera sensiplust kap mert érzékeny gyomrú napi 35 dkg-ot többet az előírt adagnál, illetve egy héten háromszor mellé adok még csirkét+rizst+répát ami kb. + 20 dkg/adagonként.


Próbálnék többet is adni viszont úgy vettem észre ha ennél is többet kap akkor hígabb lesz a széklete.

Télen kétszer volt bélgyulladása ezért keményen kellett diétáztatni és nem nagyon tudott magára szedni plusz kilót.


Igen kicsit aggaszt, hogy látszik a bordája mikor mozog és nem csak az utolsó kettő.

2016. ápr. 18. 21:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Így első ránézésre én is azt mondanám, hogy 1-2 kiló elférne rajta, de ha azt nézzük, hogy a standard méretek serint egy szuka testsúlya 22-32 kg akkor nem annyira vészes. Ha energikus, eszik iszik, mozog rendesen és az orvos is azt mondja, hogy rendben van akkor szerintem nem kell aggódnod, pluszmivel még csak most 1 éves még úgymond serdül és a kutyákról tudni kell, hogy 1 éves korukig magasságra nőnek, majd másfél 2 éves korukig izmosodnak, testesednek, tehát a te kutyád most pont abban a szakaszban van, hogy már megynúlt, de még "lapos", de szerintem egy fél éven belül már elkezd vastagodni:)
2016. ápr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem kórosan sovány. szép, végre nem egy hízlalt disznó. nem mondom, hogy nem férne el rajta még egy-két kiló ha felnő, mert de, de amíg növésben van és nem erőltetném a hízást. egy-másfél éves koráig még fejlődnek a csontjai, meg mindene, ha most elkezdenéd felhízlalni és esetleg nagyon gyorsan sikerül az rámehet az ízületeire is. egy kölyökkutya, egy fiatal felnőtt, de egy felnőtt is legyen inkább sovány, mint kövér. fog még bőven fejlődni, erősödni, majd meglátod akkor, hogy a mozgás mellé mennyi kaja kell neki. ennél soványabb ne legyen, de ne aggódj miatta, nem túl sovány. nagyon szép kutya!

(az állatorvosom mondta nekem ezt még régen: "a kutya akkor van jó kondiban, ha a család, a nagymama, a szomszéd néni is azzal traktál, hogy milyen sovány szegény kutya" ;) )

2016. ápr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó kettőnek is köszönöm a válaszát :)

Azért megpróbálok még 2 kilót rávarázsolni, amúgy eszik, iszik, játszik, igazi kis energiabomba.

2016. ápr. 21. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!