Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért száraz az ora?

Miért száraz az ora?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kezdő kutyatartó, de ilyennel még nem igazán találkoztam. Tudom, hogy alapjáraton, ha egy kutya orra száraz akkor valami baja van. Most 12 éves a beaglem (eddig szerencsére nem volt beteg soha), de mostanába vettem észre, hogy van, hogy teljesen száraz az orra, de más betegségre utaló jel nincs. Eszik-iszik rendesen, szaladgál, játszik, ha sétálni megyünk örül és élénk.

Mitől lehet ez az orrszárazság? Tippek?



2016. ápr. 18. 23:51
 1/5 A kérdező kommentje:
bocsi "orra
2016. ápr. 18. 23:53
 2/5 anonim ***** válasza:

"

Orr: a kutya orra általában nedves és hideg. Ha meleg és száraz, utalhat lázra, de nem feltétlenül, mert akár az idősebb kor, vagy érzelmi változások jele is lehet, emiatt ne ijedjünk meg feltétlenül. "

2016. ápr. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ezt eddig nem tudtam, hogy az idős kor és érzelmi változás is kiválthatja:) lehet ez lesz a "probléma" mivel nem is olyan fiatal + februárban halt meg a társa:(
2016. ápr. 19. 10:09
 4/5 anonim ***** válasza:
betegséget jelent a száraz az orra
2016. ápr. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam, és figyeltem a kutyát. Általában akkor száraz az orra amikor alvásból felébred (ez normális) miután szaladgál, bóklászik a kertben normális hideg és nedves lesz az orra:)
2016. ápr. 21. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!