Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyha rühes a kutyám hogyan...

Hogyha rühes a kutyám hogyan tudom belőle kitakarítani?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes husky fiú kutyám, imádom de az utóbbi időkben elég sokat vakarózik! Az a gyanúm hogy rühes. (Bolhás is mivel még a fajtatiszta kuyákat 12 hetes korukig nem lehet fürdeni, se vegyszerekkel bombázni.) Ha esetleg még is az lenne azt hogy venném észre? És hogy tudnám kiszedni belőle? Köszönöm a segítséget! 😊

2016. ápr. 20. 14:47
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Bocsánat! Elfelejtettem írni hogy a nyaka alatt van egy nagy seb, és a háta is egy kicsit sebes!
2016. ápr. 20. 14:50
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Hagyod, hogy kínozzák a bolhák?? Ez a hülyeség mi, hogy nem lehet tisztítani? És ami nem fajtatiszta, azt meg lehet fürdetni? Van kölyöksampon, de a sima víz is többet használ, mint a semmi. Ha rühes, azt meg állatorvosnak kell kezelnie.
2016. ápr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvos ír fel rá rüh elleni kenősöt cseppet, vagy azt amit.
2016. ápr. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Te jó ég! Hallottál már róla, hogy létezik állatorvos is a világon? Menj el szerencsétlen kutyával, majd ő segít.
2016. ápr. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%

Te jó ég :(

Mindenféle kutyát lehet fürdetni szükség esetén.

Vidd el állatorvoshoz, ő fog adni korának megfelelő bolhairtót, féregtelenítőt, lekezeli a sebeit, és ha rühes lenne (ami igen nagy baj), akkor azt is kezeli.

Az a gyanúm, hogy oltásai sincsenek meg, azt is fog kapni.

Amúgy nehezen hiszem, hogy fajtatiszta lenne, mert tenyésztő így nem ad el kutyát, hogy tiszta bolha meg seb (legalábbis merem remélni!).

2016. ápr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Már bocsánat szerintem normálisan tettem fel én aki normális választ is várok igazából megkapta az összes oltást ami kell ilyen idősen ez igazából senkinek semmi köze sincsen hogy mennyi oltást kapott meg mert sajt és nem hagyom hogy kínozzák a bolhák mert nekem mondta az állatorvos hogy nem lehet őket még fürdetni mivel az ő bőrünkre még nagyon káros hatással vannak az ilyen vegyszerek tehát hogy ha nem tetszik valami akkor nem kell válaszolni a kérdésemre senkinek semmi köze nincs ahhoz hogy hány oltást kap minden nem erre tettem fel a kérdést hanem arra hogy ha esetleg rühes lenne akkor hogyan takarítsam ki belőle csak nem nagyon szépen mindenkinek a nagy semmit. Tisztelet a kivételnek aki normálisan tud válaszolni!
2016. ápr. 20. 15:55
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem érted, hogy csak a megfelelő szerekkel tudsz javítani az állapotán? Vannak kifejezetten kölyökkutyának valók is, érdeklődj az orvosnál, de normális orvos nem mond ilyet, hogy nem lehet vele mit kezdeni, mert kölyökről van szó. Ha már sebes, ott nem kicsi a baj, ezt nem lehet csak úgy "kitakarítani". Mert sajt...
2016. ápr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%

Rendben, akkor ahhoz sincs semmi közünk, hogy mit kezdesz a bolhás, sebes, rühes kutyáddal.

Egyébként pedig gratulálok a szaporítónak, akitől vetted, hogy még ilyen állapotú kutyákból is pénzt tud csinálni. Neked pedig külön gratulálok, amiért megvetted tőle.

Az állatorvosod (ha egyáltalán létezik) meg egy idióta, ha egy kutya ennyire fertőzött, akkor igenis kell rá valami. Először is meg lehet fürdetni sima vízben. De vannak igen kíméletes kutyasamponok is.

2016. ápr. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 bollocks ***** válasza:
85%
Nyugi, keveréked van, nyugodtan megfürdetheted.
2016. ápr. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Ha tapasztalt kutyatartó lennél, tudnád, hogy a fürdetés elkezdésének semmi köze nincs ahhoz, hogy a kuta fajtatiszta vagy sem. Plusz, ha látod, hogy tusztára kisebesedett egyből orvoshoz kellene vinni, mert komolyabb baja is lehet. Viszont, ha kezdő vagy akkor meg azért kellett volna réges régen elvinni állatorvoshoz, mert még nem találkoztál ilyennel és kicsi a kutya és félsz, hogy nagyobb baja van. Nem mondom, hogy minden kis seb miatt rohanni kell, de ha egyértelműen nem gyógyul és több helyen kijön akkor ott valami nagyon nem stimmel. "Kiszedni belőle" eg csak állatorvos tudja rüh elleni szerekkel...

És igenis van összefüggés az oltások és a jelenlegi állapot között. Ha nem kapta meg az oltásokat nem erősödött meg az immunrendszere...

De egy tenyésztő valóban nem ad el így kutyát (nála nem kerülnek ilyen helyzetbe)...

2016. ápr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!