Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Na most mennyi is a törzskönyv?

Na most mennyi is a törzskönyv?

Figyelt kérdés
Hivatalosan bejegyzett, leinformálható kennelből jön haza nem sokára a kutyim, 60ezret mondtak csak arra hogy törzskönyveztetik, párom német juhászának is 60 volt a tk-e. De itt írnak 5 ezer ft szemle + 6 ezer tk díjat. Az nem 60 még csak közel sem. Akkor hogy is van?
2010. ápr. 7. 03:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hiába leinformálható, itt valami nem stimmel. El tudom képzelni hogy egy kiskutya drágább mert mondjuk nagyon szép és nagyon okos, és egy olyat aki hobbira jó azt olcsóbban adnak el, de a tk akkor is alap...
2010. ápr. 7. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem sem stimmel valami, már írtam a szövetségnek, holnap felhívom a helyi kirendeltséget. Nem akarok becsapott lenni, ha csak +10-15 lenne a tk akkor inkább lekéretem vele.
2010. ápr. 7. 04:21
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt találod a MEOE hivatalos árlistáját.


A helyedben ilyen csalóktól nem vennék kiskutyát, mert igazi tenyésztőknél ALAP a törzskönyv, nem választható funkció. Ezzel igazolod kutyád származását, fajtatisztaságát.

2010. ápr. 7. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem egyszerűen félreértetted őket.

Egy törzskönyvezett kutya nem azért drágább, mert kifizették érte a törzskönyv árát. Hanem mert a minősége olyan, hogy törzskönyvezni lehetett.


Ha színhibás, vagy bármi más hibája van, akkor nem kap törzskönyvet, az ilyen kutyát ne lehet versenyeztetni, tenyészteni, ezért hobbi tartásra alkalmas csak, az ilyen kutyát nagyon olcsón elviheted a tenyésztőtől.


Amelyik kutya viszont törzskönyves, az sokkal drágább, mert más minőséget képvisel, tökéletesen megtestesíti a fajtája követleményeit, versenyeztethető, tenyészthető tovább. És ezért nem csak azt a plussz 5-10.000 Ft-ot kel megfizetned.


A tenyésztő ebből él, hogy minél tökéletesebb kutyákat tenyésszen ki.


Szóval nem átvágtak, hanem ha törzskönyves kutyát kérsz (amit jól teszel), akkor ennyibe kerül egy tenyésztőnél. annak akutyának a megszületése (állatorvos), első x havi oltásai, eltartása ÉS a törzskönyve nem kevés pénzbe kerül, valóban nem kapsz SEMILYEN törzskönyves kutyát 50.000 Ft alatt, pedig maga a törzskönyv "csak" 5-10.000 Ft.

2010. ápr. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%

A törzskönyv kiadásához kötelezően elvégzendő vizsgálatok vannak. Ezek két kitűnő eredmény két kiállításon, tenyészzemle(ehhez kutyasuliba kell járni), orvosi szűrések a fajtára jellemző örökletes betegségekről.

Egyáltalán nem drága a 60, sőt az átlagnál olcsóbb.

2010. ápr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Dehogy kell kiállítás a törzskönyvhöz... Az újszülött kutya kap törzskönyvet (pár hetesen)...
2010. ápr. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
A 60.000 nagyon sok csak tk.ért!!! Én most vettem 8hetes németjuhászt nagyon jó helyről és azt mondták tk.vel 50.000 anélkül 30.000!Én anélkül vettem mert ivartalaníttatni fogom,hobby célra vettem nem továbbtenyésztésre!
2010. ápr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

Nagy itt az összevisszaság a válaszok között is és a fejekben is. :(


Igazi tenyésztő fel sem ajánlja, hogy törzskönyv nélkül ad kutyát, úgyhogy ha ez egyáltalán felmerül, akkor onnan nem szabad kutyát venni.


Ha 60 ezret kér a tk-ért, akkor azt valószínűleg azért teszi, mert ha akarná se tudná törzskönyveztetni, így a leendő vevő kapásból rámondja, hogy "á, nekem az nem is kell".


A kölyök minőségétől nem függ, hogy törzskönyvezik-e.

(Egy pár hetes szőrgombócról sokszor még azt sem lehet megmondani, hogy színhibás-e.)


Törzskönyveztetni csak egyben lehet az egész almot, a kiskutyákat külön-külön nem.


Bárki törszkönyveztetheti a kutyája kölykeit, ha a szülők törzskönyvesek, leadja az alombejelentőt és a fedeztetési jegyet és van kennel neve. Még csak MEOE tagnak sem kell lenni hozzá, csak úgy minden dupla annyiba kerül. (Árakat fentebb valaki már belinkelte.)


Tehát mégegyszer a legfontosabb: AHOL TÖRZSKÖNYV NÉLKÜL ELADNAK KUTYÁT, AZ JÓ HELY NEM LEHET!

2010. ápr. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó válaszoló a korrekt!
2010. ápr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Húúú haaaa!

Vannak itt gondok rendesen .

Jó helyről ??

A Jó helyen nem adnak törzskönyv nélkül kölyköt el , még ha hibás is (szinhiba, sérv, fogak) A kölyök ebben az eseten is kap Tk-t , csak az Adás-vételi szerződésben kiköti a tenyésztő hogy a kölyköt x hónapos koráig ivartalanítani kell !


Ahol a "tenyésztő" felajánlja hogy igény szerint törzskönyvevvel vagy anélkül az már régen rossz!

Főleg ha Tözskönyvvel 50.000.- tk-nélkül 30.000.- !

Ez nem jó hely , ez egy sima szaporító .



MEOE: Fedeztetési jegy: 2.000.-

Alombejelentő: 2.000.-

Származási lap= Tözskönyv :Kiváltása 180 napos korig beadott: ügyintézés 30 nap(regisztráció + chip/ vagy tetoválás) 5.500.- !!!!!!!!!!


Tehát 1 kölyök Tk.-ve 5.500 .- nem több és nem is kevesebb tehát a szaporító jól le akart húzni , vagy azért mondott ekkora árat mert nem tud Tk-t adni a picihez , és így ennyi pénzért biuztosan nem kéred! Ne vegyél innen kölyköt!


Mksz:Származási lap: 800.-/ kölyök

Tetoválás : 1500.-/ kölyök

Vagy Chipp . Na akkor most miről is beszélünk ??


Kedves kérdező , te most megismerkedhettél egy igazi pénzért kutyát gyártó szaporítóval !

Aki jól le akart húzni , vagy átverni ! Ezek után én innen nem vevvék kiskutyát ! De te döntesz ! Üdv

2010. ápr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!