Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő alatt tanítottátok...

Mennyi idő alatt tanítottátok meg a kutyátokat láb mellett sétálni és milyen módszerrel?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 23. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát sok mindentől függ. Milyen szinten akarod ezt elérni?
2016. ápr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak hogy ne húzzon. Nem kell hogy szabályosan jöjjön. Kutyákra nem húz a kerítésre, csak menne menne előre. :)
2016. ápr. 23. 21:55
 3/6 A kérdező kommentje:
9 hónapos közepes termetű keverék kutya aki most került hozzánk.
2016. ápr. 23. 21:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azért húz, mert tele van energiával, és kíváncsisággal.

Ha sokszor sétáltatod, (tanítás mellett) akkor számára ez természetes lesz, és bár továbbra is kíváncsiskodik, de mégsem viselkedik úgy, mintha börtönből szabadult volna.


Nem kell sok idő, pár alkalom után rájön, hogy a kerítésen túl sincsenek csodák, és akkor Te leszel neki az első és nem a szimatolni valók.

2016. ápr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát én mindenképpen falat követést ajánlok (klikkerrel vagy anélkül). Viszont az utcán való sétálás teljesen más. Ott annyi dolog van ami elvonja a kutya figyelmét, illetve ha magadra is vonod egy falattal ahogy odaadod neki már el is kalandozott.(Plussz nem lesz mindig nálad falat/labda)

Én azt ajánlom, hogy menny egy kutyasuliba. Ők tudnak neked igazán segíteni mert meg tudják nézni a kutyát/ meg tudják mutatni.


Amit így távolról ajánlani tudok: gyakorold vele otthon az udvarban, majd a parkban és így haladj egyre nehezebb helyszínekre. Ez azért nem megy egyik napról a másikra, de hamar bele jön majd.


Az fontos, hogy induláskor mindig laza legyen a póráz!!


Ha sétálsz vele és húz akkor korrigáld a kutyát. Semmi értelme visszahúzni vagy ütni mert abból nem ért semmit. Igazából ha nincs 100%-ig tisztába a "Nem" paranccsal akkor azt sem éri meg mondogatni neki.(akkor megéri ha utána tényleg abbahagyja, ha viszont folytatja akkor csak azt éred el, hogy nem fog reagálni arra, hogy "Nem")

Korrigálás alatt az értem, hogy ahogy látod hogy megy előre a kutya, rántasz egyet a pórázon hátrafele. Ez nem igazán fáj neki csupán kényelmetlen. De még az előtt mielőtt a póráz megfeszül, vagy ha megfeszült akkor kicsit lazíts rá és úgy húzd meg a pórázt. (A lényeg az hogy ne vissza húz hanem vissza "kényszerítsd" a kutyát). Nem kell nagyot rántani inkább több kicsit (nem az a lényeg hogy fájjon neki ezt amúgy sem nagyon érzi meg) és ha szépen megy akkor dicsérd meg, de ne dicsérd túl mert akkor kioldod és megindul. Az is jó ha egyik kézbe falat(vagy falatok és akkor mindig csak 1-et kap) másikkal pedig korrigálod ha kell és ha szépen megy akkor kapja.

Valamint amikor elindulsz mindig legyen parancsszó. (parancsszó, kis szünet, indulás, hogy fel tudjon készülni )Amikor pedig korrigálsz akkor te folyamatosan haladj a tempódba.(olyankor nem kell megint parancsszó) Ha viszont nagyon húz akkor állj meg és addig nem menj tovább amég melletted nem ül/áll szépen laza pórázon.(ilyenkor korrigálj ha kell)

Az a technika, hogy addig nem megyek amég be nem áll mellém igazából akkor működhet ha a kutyának már van fogalma a lábhoz parancsról.

Amikor otthon/ udvarban gyakorolsz csináld úgy hogy nincs kaja csak korrigálás, illetve van mind kettő. Olyat is csinálhatsz mondjuk akár póráz nélkül, hogy csak kaja van.

Ami fontos, hogy ha nem érdekli a kaja(vagy játék) akkor ne dugd az orra a szájába. Szagoltasd meg vele de ő akarja és ne te akard oda adni neki.

Írjam le a kajás módszert is, hogy hogyan haladj lépésről lépésre?


Ja igen a korrigálás tényleg finom kis húzások, nem kell nagyot rántani.

2016. ápr. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 elwera ***** válasza:

Nekem annyi volt, hogy rövidre fogtam a pórázt és amikor húzott, kicsit megrángattam. Pár nap alatt megtanulta hogy a jobb oldalamon kell menni szépen.


Amikor leveszem róla a pórázt, akkor rohangálhat.

2016. ápr. 24. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!