Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Járdaszabály - városi kutyások...

Járdaszabály - városi kutyások, hogyan tanítottátok meg a kutyátoknak, hogy semmi esetre se lépjen le a járdáról?

Figyelt kérdés

A kiskutyám most lesz féléves, pórázon már tűrhetően jön. Megtanítottam neki az "állj" parancsot, minden járdaszegélynél, piros lámpánál megállítom, szemkontaktus és/vagy jutifali.


Azt remélem, előbb-utóbb magától is megáll majd (mint ahogy már azt is tudja, hogy séta után nincs berohanás a lakásba, meg kell várnia a mancs-tisztogatást. Külön nem is kell figyelmeztetnem.)


Ez a módszer jó szerintetek, vagy másképp kéne?


Azért kérdezem, mert elbizonytalanodtam. A mai sétán megpillantott az autók között egy nejlozacskót, amit a szél fújt - ezeket imádja üldözni. Semmivel nem törődve utána akarta vetni magát - a négysávos úton... Természetesen póráz volt rajta, így nem történt baj, és persze kölyök még, szeleburdi, de azért elég ijesztő volt...


A segítőkész válaszokat előre is köszönöm!


2016. márc. 14. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a legegyszerűbb a kutyának, ha mindig úgy állítod meg, hogy amikor elindítod, akkor az első lépésével már le kelljen lépnie a járdáról az útra. A szintkülönbséget sokkal jobban érzékelik, hamarabb rájönnek, hogy lelépni nem szabad, mint arra, hogy ha valami úttest-szerű van előttünk, akkor általában meg kell állni.
2016. márc. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az eddigi módszered is jó, a kutya még nagyon fiatal ehhez a nehéz feladathoz. Határozott hangos "NEM", pórázrántás, ha leül, jutifalat, dícséret. Sok-sok türelem, séta pórázon, elengedni csak biztonságos helyen szabad. Remélem egy szakember is hozzászól, addig ezt javaslom.
2016. márc. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyan ez volt az én kutyámmal is amikor még fél éves volt annyi külömbséggel hogy ő az út másik oldalon meglátta egy barátját és átfutott a négysévoson, szerencsérenem jött autó. Amig ilyen bizonytalan vagy addig ha ut mellett sétálsz tedd rá a póráztés gyakrabban akarj átmenni a kutyával az út túl oldalára ugy hogy az állj parancsot használod. Nekem most 1 éves és az út szélén magától megáll és várja hogy azt mondjam mehetsz. már nagyon ritkán haszálom az álljt. Ugyhogy ha elég gyakran használod akkor be fog neki rögzülni hogy az út szélén meg kell álni! :)
2016. márc. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Az is jó ötlet, ha megtaniítod a "járdára!" parancsra. Klikkeres formálással a legegyszerűbb, olyan helyen, ahol kicsi a forgalom, valami csendes kertvárosi részen.
2016. márc. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én egy idő után nem szóltam neki, hogy álljon meg, hanem mentem tovább és ha nem állt meg, visszaküldtem. nem lehet élete végéig kajával tömni.

én ezt póráz nélkül alkalmazom, pórázon jön velem és ha megállok megáll, ha pont zöld és rögtön megyek akkor szólok neki mikor lelépek, hogy jöjjön.

2016. márc. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!