Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztők célja az hogy...

A tenyésztők célja az hogy kihaljanak a keverék kutyák?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 23. 21:50
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
10#: Tiszta sor. De láttam én már itt olyant is, aki nagyon jó körülmények közt neveli a kutyáit, ha kell ad törzskönyvet, ha nem akkor nem, a kutyáinak él. Mégis megkapta hogy szaporító.
2016. ápr. 23. 23:08
 12/26 elwera ***** válasza:
100%

A Tescóban a két pénztáros közt volt egy ilyen beszélgetés. Sorban álltam és akkor hallottam:


- Hallom lesznek kiskutyáid.

- Igen.

- És milyen fajták?

- Shih tzu.

- Ez mekkora kutya, ugye nem nagy?

- Hát olyan 5 kilós, mint egy nagyobb macska.

- Mennyibe kerül?

- 70 ezer, majd szólj ha kell neked egy kiskutya.


- Áh, nem kösz, ilyen drágán nem veszek, nem akarom magam adósságokba verni.


- Mit gondolsz mért nem jövök jövőhéten dolgozni, ki akar itt dolgozni, amikor ezzel jobban kereshetek?

2016. ápr. 24. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Ez egy totál értelmetlen kérdés!

A tenyésztők célja nem a keverékek kihalása, hanem a daját fajtájuk megőrzése. Az a baj a keverékekkel, hogy nem igazán lehet korlátozni a szaporodásukat pl egy utcai kutya esetében. Keverék kutyák mindig is voltak/vannak/lesznek, mert mindig lesz olyan felelőtlen gazdi aki nem ivartalaní és hoppá besikerült 8-12 kiskutya. És pont emiatt a menhelyek folyamatosan tele vannak keverék kutyákkal.

2016. ápr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Ha annyira értelmetlen, akkor nálunk miért kerül egy keverék több száz euróba, és miért kell ezzel fellendíteni a román meg lengyel fajta-szaporítók üzletét? Azokra gondolok, akik rossz körülmények közt tömegben elletnek fajtatisztának eladott kutyákat?


Érdekes módon ez nem szúrja a tenyésztőnek annyira a szemét mint a falusi ember, aki üzleti haszon nélkül elajándékozza a kicsiket.


Nekem is volt egy barátom, akinek a kutyája nem volt ivartalanítva, én 5 éves koráig nem is tudtam hogy lány. Egyszer meséli hogy lett kiskutya. Mondom mé, szuka? Mondja, hát valahogy lettek kiskutyái.

A rokonságban elajándékozta őket.

Aztán 13 éves koráig nem lettek többet kicsik.

De szerintem őt is simán lebüdösszaporítóznák.

2016. ápr. 24. 13:49
 15/26 A kérdező kommentje:

Egyébként meg rohadtul nem értek egyet ezzel a képmutatással.

Vol egy másik kérdés valakitől, hogy meghagyja a kiskutyákat, és van a kicsikre jelentkező.

Na most aki csak finomabban jelezte hogy bár "nem ért egyet a szaporítással de ebbe most nem megy bele", mindjárt le is pontozták, csak azért mert nem ugrott nyíltan a kérdező torkának.


Egymást meg jól felpontozzák.

2016. ápr. 24. 13:53
 16/26 anonim ***** válasza:

"Érdekes módon ez nem szúrja a tenyésztőnek annyira a szemét mint a falusi ember, aki üzleti haszon nélkül elajándékozza a kicsiket." Ezt kifejtenéd bővebben?

Nem tudom nálatok miért adják a keverékeket többszáz euróért. De nem tudom még mindig, hogy mi köze a tenyésztőknek a keverékkutyák kihalásához. Igen jobb lenne ha kevesebb keverékkutya lenne és csak azok foglalkoznának tenyésztéssel, akik tényleg értenek hozzá. Ezért van az, hogy sok tenyésztő ha nem másik tenyésztőnek ad el kutyát akkor ivartalanítási kötelezettséggel adja el.

Amúgy meg miért akarná valaki a keverék kutyákat úgymond "tenyészteni"? abban az esetben is ha összeraksz két úgymond szép egyedet ki tudja milyen kölykök születnek tőlü? Nem ismerni a felmenőiket, esetleges betegségre való hajlamukat.

Plusz így is nincs elég fajta nélküli kutya a menhelyeken, fajtamentéseknél??

2016. ápr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Na jó figyelj én ismerem mind 2 oldalt, mert része voltam/vagyok.

A történet ott kezdődik, hogy van 2 szép (törzskönyves mind a 2) beagle kutyánk (tesómmal még kisebbek) A szüleink megengedték, hogy legyenek 1x kiskutyák. Ebből 3 lett, 2 véletlen (kapott fogamzásgátló szurit, de mégis összejött). A 3. után a kant ivartalaníttattuk. Igen akkor nagyon cukik voltak örültünk nekik meg minden, de hozzá teszem abban az időben még nem jutott el az emberekhez ez a szaporítós dolog, én is főleg a facebookon találkozok ezekkel. DE mai szemmel biztos, hogy nem hozattam volna le 1 almot sem és ha akörnyezetemben ilyen van lebeszélem róla az embereket, küzdök azért, hogy más ne kövesse el ugyanezt a hibát. És teszem hozzá a kölykök semmi pénzt nem hoztak csak vittek. Sajnos a kan kutyánk már nincs velünk, de a szuka köszöni szépen jól van.

Meg lehet kövezni minket ezért, nem tagadom le amik történtek, de még 1x mondom mióta kijárok a menhelyre meg látom a szaporítós helyzetet teljesen megváltozott a gondolkodásom nekem is és a családnak is!

2016. ápr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

18: Talán mert én szeretem a kutyát akkor is ha nem fajtatiszta, és rá tudom költeni az árát is?

Nálunk azért kerül már pénzbe, mert már nincs, mert mindenki ivartalanított. (németországról van szó)

És ez nagyon fel is lendíti a fekete kereskedelmet.


"Plusz így is nincs elég fajta nélküli kutya a menhelyeken, fajtamentéseknél??"


Hát itt csak 1-2 van, amit a menhelyek nem szivesen adnak ki mert csak támogatást akarják felvenni. Legalábbis olyan feltételek vannak az örökbefogadásra, hogy egy tenyésztő nem ír elő olyanokat.

Legutóbb elmentem egy nyíltnapra, elolvastam mik a feltételek, pl. amin fennakadtam, hogy nem adnak kutyát örökbe olyan családba ahol 4 év alatti gyerek van. Nem ám hogy elbírálják a kutya természete alapján, hanem egyszerűrn kizárják.


Sajnos ez van, szerintem ez a ló másik oldala. Az sem jó ami otthon van, pl. amikor látogatóba hazamegyek, mindig megyek segíteni a helyi menhelyre, vagy sétáltatni, vagy veszek bolhanyakörvet vagy valami kaját.

2016. ápr. 24. 20:08
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ottani helyzet még mindig jobb, mit ami itt van:/ fekete kereskedelem/szaporítás tök mind1 ugyanolyan káros. Az meg szánalmas, h az ottani menhelyek 1 része csak a támogatást látja ezekben a szerencsétlen kutyusokban:(
2016. ápr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
De ha megnézed, ehhez a tenyésztőknek semmi köze, mert a törvényeket nem ők hozzzák!
2016. ápr. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!