Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lebénult tacskó esélyei?

Lebénult tacskó esélyei?

Figyelt kérdés

Kb. április 5. vagy 6. körül lebénult. De még 4-én elvittük orvoshoz, mert 3-án nehezen mozgott. De akkor még tudott járni. Az orvos csinált röntgen felvételt. Ki volt kopva valahol hátul 2 csigolya között a porc. Kapott injekciókat, vitamint. Azt mondta, hogy rendbe kell jönnie. De 5-én reggel már nagyon nehezen járt és délre már csak húzta a hátsó lábait. Azután hortuk orvoshoz kapott szteroidokat, fájdalom csillapitót, gyulladáscsökkentőt. Azt mondta, hogy a műtét jelenthet csak végleges megoldást, de az meg nagyon drága. Végül nem műtettük meg. Utána még párszor elvittük szteroid injekciókra. Talán 4-et kapott és utána azt mondta az orvos, hogy felesleges. Akkor egyáltalán nem tudta mozgatni a lábait, vizelni se tud és széklet is akkor jött amikor. Azóta orvosnál nem voltunk vele.

De pár napja már a lábait fel tudja emelni. Ráállni nem tud és nem is látszik, hogy akarna. És a székletet úgy vissza tudja tartani, hogy a helyére nem piszkít be. Csak akkor ha kitesszük.

De az a legnagyobb gond, hogy a lábain a bőr a farkán és a herezacskójan kikopott ahogy csúszik. Nem engedem neki, hogy nagyon sokat menjen emiatt. Csináltunk neki kerekesszéket és abban szok valamennyit sétálni, de nem nagyon akar benne.

Mit kezdjek vele? Mi lenne a legjobb megoldás?



2016. ápr. 24. 17:29
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Mennyibe kerul a mutet? En biztos nem hagynam hogy szenvedjen.
2016. ápr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mûtét. Vagy csoda. De ne a csodára várj, hanem menj biztosra, és vidd mûtétre. Drágának persze drága, de ez van... Egy élet forog kockán, tudom nem hal bele, de ha egy kutya nem tud mozogni... Az még a halálnál is rosszabb. Vidd orvoshoz. Ennyit megér.
2016. ápr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
kb. 500-600€ mondtak. A műtét 300, de kell hozzá valami ami kb annyi mint a műtét.
2016. ápr. 24. 17:39
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
a helyedben merlegelnem, hogy a mutet sem 100, hogy sikerul, en azt is szamitasba vennem, hogy hany eves. ha a mutet kifizetese nagyon durvan megterhelne a csaladodat, akkor egyet tudok javasolni : altattassatok el. szornyen hangzik, de inkabb, mint hogy egy kutyat kerekes "szekben" tologassatok, vagy hogy szenvedjen, ahogy kuszik maszik. ha mar nem tud meltosagteljes eletet elni, akkor ez meg mindig a leghumanusabb megoldas!
2016. ápr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
( utolso vagyok : az a "valami", az az altatas dija. tudom, mert nem reg ivartalanitottuk a kutyat, es a mutet dijank fele az altatasbol allt)
2016. ápr. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha javult a helyzet, akkor én azért csak megpróbálnám a gyógyszeres kezelés folytatását, kérdezzétek meg az orvost.
2016. ápr. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A korát elfelejtettem. 7 éves
2016. ápr. 24. 17:47
 8/13 anonim ***** válasza:
Te tudod mennyit ér a kutyád élete. Még nagyon fiatal, jók az esélyei. Én úszni is vittem a műtét után a kutyámat, tornáztattam is. Nem az igazi, de tud járni, most 13 éves.
2016. ápr. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

Te tudod mennyit ér a kutyád élete. Még nagyon fiatal, jók az esélyei. Én úszni is vittem a műtét után a kutyámat, tornáztattam is. Nem az igazi, de tud járni, most 13 éves.

Szok? Jesszus..

2016. ápr. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Még azokat elfelejtettem mondani, hogy a 3. vagy 2. szteroid után érezte a lábait. Meg, hogy azóta leépültetk az izmai, de gondolom ez ebben a helyzetben normális.


"Szok? Jesszus.." Ez meg mit jelent?

2016. ápr. 24. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!