Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy is van ez a hús tartalom?

Hogy is van ez a hús tartalom?

Figyelt kérdés

Még csak most fogalmazódik bennem a kérdés, így lehet kicsit kesze-kuszára sikeredik, előre is elnézést.

Szóval, kezdem ott h ugye mindenki sztárolja az acanát és orijent, bevallom én is, orijen nem jött be de acana igen.

a kérdés az, h pl. a grasslands tápjukban elméletileg 60% a hús.

Na most.. a zacsiján rá van írva, pontosabban úgy kezdődik a sor, hogy friss, csontozott bárány min. 13 %.

azon gondolkodom, h a Hills úgy kezdődik, bárányhús min. 36%, de a hillsen nincs feltüntetve, hogy mennyi benne összesen a hús. Mert gondolom hozzászámolják a pl. bárányhúslisztet is, ami acanában 12%.

akkor pl. a Hill's nem is olyan rossz, sőt?? Annyi h abban van kukorica, meg szójaliszt ami számomra kicsit negatív.

Vélemények?


2010. ápr. 7. 15:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy maga a bárányhús csak 13%, de ezen kívül is vannak benne húsfélék, pl. hal és így már kijön a 60%.
2010. ápr. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
igen, de akkor vajon a Hill's ben mennyi összesen? meg a többiben? pl. royal cannin meg tudom is én? mert azokban is van más is, húslisztek meg ilyenek.
2010. ápr. 7. 21:22
 3/13 anonim ***** válasza:
benne van a 60 %-ék a grasslandba csak éppen ugye! bárány -csirke-hal és tojás formájában. valamint gyógynövények és egyéb vitaminok! de én pl az acanát fehérjében soknak találom a kis kutyámnak aki egy yorki mert egy toy kutyának nincs szüksége ennyi fehérjére! viszont az amstaffomnak meg jo! nagyobb testű kutyáknál jobb az acana!
2010. ápr. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
azt tudom, h mennyi van az acanaban, am nem sok a fehérje a kiskutyádnak sem benne, de a lényeg, h mennyi hús van a többi tápban????
2010. ápr. 9. 11:42
 5/13 anonim ***** válasza:

én a bárányos hillset használom és öszintén megmondva ez izlik neki a legjobban. emígy a bárányos hillsben :


bárány 36%, minimum rizse 4%, kukurica liszt,bárány hús, szója, belsőségek, szárított répa, ryzsa liszt, hal olaj, vitaminok, C 70mg/kg, beta-karotén 1,5mg/kg, omega 3, proteinek 27,1% , kalcium 1,51%, foszfor 1,11%... sorolhatnám ez a HILLS Puppy LAmb&rice és a közepes méretü kutyáknak. rengeteg minden van még benne de nemtudtam mindent leírni ugyanis szlovákul találtam és még 12 évesen nem mindent tudok sajna. emígy elég drága de megéri.

2010. ápr. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

szerintem nem jó a hills mert van benne szója ami a legallergénebb összetevő, egyszer beszélt rá a doki a pénz miatt, inkább adok neki normális tápot, de am kérdésem nem ez volt.

na mindegy. a többi szénhidrát amire nem találok választ, gondolom én.

annyi pénzért már vehetnél jobb tápot is.

2010. ápr. 10. 16:00
 7/13 anonim ***** válasza:

A Hill's úgy lett minősítve,hogy azért kapott egy csillagot(6 csillagos minősítés van),mert nincs annál rosszabb kategória.

Azonosíthatatlan összetevők(pl.belsőség lehet gyomor vagy belek is),magas gabonatartalom stb.

Nekem ez a csodatáp kétszer is majdnem eltette láb alól a kutyámat.

[link]

2010. ápr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tehát pl.a Hill's bárányos kölyöktáp:tartalmaz sok sörfőző rizst,ami gyenge minőségű töltőanyag.

Van továbbá kukorocaglutén,ami a kukorica maradékának(miután eltávolították az összes táplálórészt)szárított változata.

Az állati zsiradék eredete(ogy milyen állatfajból való)azonosíthatatlan.

Cukorrépapép a cukor kivonása utáni maradék,gyakorltilag élelmiszeripari melléktermék,egyes tápgyártók istenítik,de úgy tűnik,allergiát okozhat,és a vesével,májjal is csinál valami bajt("sokkolja"a fordítóprogram szerint,de az nem túl jó).

Fenti oldalon az "Index"-re kattints,ott vannak betű szerint felsorolva a tápok,minősítéssel.

2010. ápr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

már láttam azt az oldalt.

azért érdekes, h ők nem írják ki, sem a royal sem eucanuba, h konkrétan mennyi hús van a tápjukban, ha már ezreket kérnek el az emberektől.

így van pl az egyik tápon is:

bárányhús >14%

ennyi.

kukoricaglutén valóban nem jó mert emészthetetlen, a cukorrépapép azt hittem jót tesz a bélrendszernek.

egyébként ma is olvastam több "én eucanubával etetek annál nincs jobb" véleményű emberkét.

a nekik szóló kérdésem az lenne, h ők nem olvasnak utána?

mit gondolnak, miért nincs ezeken a tápokon feltüntetve, h milyen rengeteg szénhidrátot tartalmaznak?

az embernek sem jó a szénhidrát, az állatnak sem.

szabályozni kéne az összetételek kiírását, h az emberek normálisan tudjanak válogatni(akiknek nincs idejük pl. utánanézni).

2010. ápr. 10. 17:44
 10/13 anonim ***** válasza:
tévedés... mármint az embernél. az emberi táplálkozás ALAPJA a szénhidrát (magvak, kenyér, teljes kiőrlésű péksüti, rizs, stb), aztán zöldség-gyülölcs, majd fehérje. A túlzott fehérjebevitel káros, az emberre is. Nézz utána a dietikának. Amúgy nem a szénhidrát hízlal, hanem a sok zsír és vaj, olaj, amit vele eszünk.
2010. ápr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!