Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akita inu betegségei?

Akita inu betegségei?

Figyelt kérdés
Mennyire hajlamos a betegségekre?esetleg milyen genetikai,örökletes betegségei vannak?(nemrég vettünk egy kiskutyát,azért az akitát választottuk mert a jelleme és az igényei megfelelnek nekünk)
2016. ápr. 26. 16:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha a kutya szülei szűrve voltak a fajtabetegségekre, akkor valószínűleg nincs örökletes betegsége. De ezt nyilván csak a tenyésztő tudja, akitől vettétek a kutyát.
2016. ápr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=KuHZbzvnX7g


Vegen ossze vannak foglalva a fajtara jellemzo betegsegek.

2016. ápr. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. ápr. 26. 16:36
 4/13 anonim ***** válasza:

2# vagyok Diszplazia szinte minden nagy testu kutyat erinthet, illetve mivel nekem Shibam van anno olvastunk rola hogy egy bizonyos betegseg a Pseudohyperkalemia (veseelegtelenseggel kapcsolatos betegsegek) ami az azsiai fajokat erintheti.


Termeszetesen a szures egy remek dolog, de semmi sem 100%, mi is felevente visszuk altalanos ellenorzesre.

2016. ápr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Esetleg tudsz arról valamit hogy kölyök korban mennyire gyakori a kálcium hiány?
2016. ápr. 26. 16:43
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha megfelelo tappal eteted semennyire. Nem tudom mik a terveid vele, en javaslom valami nagyon jo minosegu tap beszerzeset es akkor nem lesz vele gondod.


Amugy kulon NE adj neki (maximum ha orovos javasolja), mert tonkreteheted vele az izuleteit, ami egy nagy kutya eseteben egyenlo lehet a korai elaltatassal.


Szabad kerdezni, hogy jott az akita es miert pont ra esett a valasztas?

2016. ápr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#6 vagyok. Amugy kifozol neki egy nagy cupakos velos marhalabszarcsontot amig azt ragcsalja pont annyi kalcium fog bekerulni a szervezetebe, amit a kis tejfogaival fel tud "dolgozni". + lekoti magat (nem a te cuccaidon kivan jol szorakozni), erositi az alkapcsat, tisztitja a fogait. Melle beszerzel egy zacsko bikacsokot es rendben is vagy (meg persze nehany jatekot...bar mi is vettunk mindenfelet vegul a papir tojastarto, WC guriga, Asvanyvizes flakon lettek az orok kedvencek).
2016. ápr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azért az akitát választottuk mert a természete,jelleme megfelel nekünk a szőrének ápolása pedig elég könnyű és nem csak kinézet alapján lett választva hanem jól utána olvastam a fajtának de azért nem tudtam meg mindent és a mi kutyusunknak nincs kálvcium hiánya csak az egyik alomban volt pár kölyök amit megnéztünk
2016. ápr. 26. 17:22
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Okes termeszetesen a dontes a tied (es mar meg is szuletett), nem is celom lebeszelni rola, de nagyon nehez kutyafajta es kesobb sem lesz belole oleb. Jotanacskent mondom szocializald sokat emberrel allattal egyarant, mert nagyon agressziv tud lenni (mondom mint a shiba, csak ha o megharap faj nagyon, ha a Akita harap meg abba bele is lehet dogleni) nagyon eros kez kell hozza, ahol nincs helye ketelynek es kovetkezetlensegnek.


Sok sikert kivanok akkor hozza, amugy 6 honapos korban el leleht vinni patella es diszplazia szuresre kb 30k HuF, de egy 300k+ HuF-os kutyanal ez nem tetel gondolom. Hacsak nem szaporitotol van. Ebben az esetben sok dolgot ki lehet szurni, vagy ha fenn all, akkor lehet rajta segiteni.

2016. ápr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem szaporítótól van a vásárlásnál nem az árat néztük de azért nem is a legdrágábbtól vásároltunk. Mint mondtam utána néztem és tisztában vagyok vele hogy szocializálni kell és nem is ő az első kutyám. Azért köszönöm.
2016. ápr. 26. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!