Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a kutyám ne...

Mit tegyek, hogy a kutyám ne tépje a tapétát?

Figyelt kérdés
Már második napja jövök úgy haza, hogy a kis yorkshire terrierem letépte a tapétát. Jó, nem az egészet, de sokat. Tegnap nagyon le lett szidva, és két hónappal ezelőtt is, amikor elsőnek tépte a tapétát. Nem tudjuk a családdal, mit kellene tennünk, hogy végre felfogja, rosszat csinált. Szerintetek mi legyen?
2010. ápr. 7. 17:28
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Amikor itthon vagyunk, nem tépi. Egyébként nem érezhet rajta semmi szagot.
2010. ápr. 7. 17:53
 12/21 anonim válasza:
nekünk a szőnyeget kaparta/tépte fel, mi azt a tanácsot kaptuk, hogy légfrissitövel fujjuk be és nemfogja többet, bevált! :)
2010. ápr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

akk lehet h a stressz okozza.

az én kutyám a falat kezdte el kaparni egy időben, de átvettem a falkavezérséget és abba is hagyta.

vagy ez lehet hülyeség, de nem érezhet tüzelő szukát? nincs a környéketeken? bár akkor folyton kaparná .

szerintem szeparációs probléma, de hátha tudnak még vmi tanácsot adni. rem megoldódik:)én mindent megpróbáltam:)

2010. ápr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
még vmi. honnan tudod, h nem érezhet rajta? hisz tudod, a kutyusok orra sokkal de sokkal jobb, mint a miénk.
2010. ápr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Ez igaz xD. Egyébként szuka. Lehet, hogy az a gond, hogy nemsokára tüzelni fog? Másra nem tudok már gondolni. Lehet, valamivel befújom, hogy ne tetsszen neki annyira a tapéta..
2010. ápr. 7. 18:04
 16/21 anonim ***** válasza:
hát lehet a hormonjai teszik. ár 2 hónapja is azért kaparta volna?:) na lényeg, h fújd be:) hátha annyira fog tetszeni neki, h szeretné épségben a falon hagyni:D
2010. ápr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Hát, passz xD majd meglátjuk. Kipróbálom, és ha nem megy, hát.. akkor.. max leszedjük a tapétát és nem lesz. Jobbat tényleg nem tudok (bár fogadok, akkor talál mást, amit rághat). Köszi a tanácsokat :)
2010. ápr. 7. 18:28
 18/21 anonim válasza:

Próbálj meg neki olyan játékot találni, ami érdekesebb a tapétánál, pl. a Kong interaktív, tölthető kutyajátékok [link] amivel talán lefoglalja magát.

Leszidni mikor hazaérsz nem igazán érdemes, mert nem fogja tudni, hogy miért is kapja. Mikor a tapétával a kezedben leszidod, max a tapétát fogja összekötni a leszidással és nem annak a tépkedését. Nekünk is yorkink van, és tudom, hogy rettentő sok foglalkozást igényel.

2010. ápr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
nekünk nem jött be a kong. először tetszett neki,d e amint megtöltöttük, utána nem érdekelte "üresen". azóta is a szekrényben hever:S de kutyánként változik a dolog.
2010. ápr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ez szeparációs stressz.

Ebben a könyvben le van írva a helyzet kezelése: *****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. ápr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!