Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradort vagy német juhászt...

Labradort vagy német juhászt vegyek házőrzőnek? Kert nem nagy, kisgyerek van, cicát is szeretnénk, de elsősorban házőrző legyen! Agilis, éber, de ugrálós, nyughatatlan, minden lében kanál német juhászunk volt, s most nagyon megtetszett a labrador.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 7. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
a labrador inkább gyerekekhez való de hogy ha első sorban házözőt szeretnél akkor németjuhászod legyen de ez szerintem 1 értelű lécci pontozz hogy ha segítettem valamit:D
2010. ápr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát mivel a labrador nagyon nem házőrző sőt egyenesen az ellenkezője, ezért csak a német juhász maradt.
2010. ápr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Doruss ***** válasza:
100%
Német juhász, egyrészt azért, amit fent már írtak, másrészt a labradornak nagyobb a mozgásigénye, könnyebben elhízik, ha nem mozog eleget, úgyhogy nem nagyon való kis kertbe. Bár attól függ, hogy ez esetben mekkora a kicsi.
2010. ápr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A labrador tényleg nem házőrző. Maximum jelez, de inkább az a valószínű, hogy mindenki simogatni fogja a kerítésen keresztül. A kert mérete amúgy nem számít, csak az számít, hogy mennyit sétáltatod (mert ugye a kerti kutyát is vinni kell).
2010. ápr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A labrador gyerekek mellé szuper, a cicával is nagyon jól kijön (a miénk vigyázz a pici totyogós cicákra még a mamájuk sétál). Még öreg korában is bármikor rávehető egy kis játékra, viszont házőrzésre nem alkalmas...sajnos.
2010. ápr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ez lemaradt: tehát maradt a német juhász.
2010. ápr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A Labrador inkább gyerekszerető, könnyen tanítható kutya, de egyeltalán nem házőrző.Nekem Labim van és nagyon barátságos idegenekkel és családtagokkal egyaránt. Soha nem volt még Német Juhászom, de amiket olvastam róla és tudok róla, szerintem házőrzőnek sokkal jobb, mint a Labrador.
2010. ápr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

németjuhász, de zaért azt is el kell vinni sétálni remélem nem úgy gondoltad, hogy a kerben lesz mindig?

mert akkor lehet h megvadul!

2010. ápr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A labi a legjobb kutya gyerekek mellé, macsek mellé, kertes házba, akár kerítés nélkül sem csavarog el, annyira szereti az embert...hogy a betörőt is roppant lelkesen üdvözli majd :).

Jelzőkutyának be lehet tanítani, ugathat és idegesen rohangászhat, ha valaki bejön, és a mérete elriaszthatja a kutyafaják szokásaiban járatlan betörőt, de az igazság az, hogy a labi nem harap. Nem is támad, bár úgy tesz, mintha...ha látja, hogy a gazdi bajban van, de annyira szánalmas, hogy a betörő még a végén megsajnálja a kutyát :))

Ha feltétlenül betörők miatt aggódsz, jobb a németjuhász.

De én labrador párti vagyok. :)

2010. ápr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Németjuhászt.Ez a fajta jobb őrzésre,és a gyerekeket is szereti.Persze,nevelés kérdése.A cicát pedig,ha lehetséges,egy kicsit hamarabb vidd a házhoz,mint a kutyust.Igy minden ok lesz.
2010. ápr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!