Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történt a kutyámmal? Vajon...

Mi történt a kutyámmal? Vajon miért pusztult el? (további lent)

Figyelt kérdés

A kutyusom egy 5 éves kan kaukázusi medveölő és németjuhász keverék volt. Kedden még boldogan szaladgált. Szerdára szomorú lett, elkezdett hányni, beesett a hasa és nem evett, csak ivott. Az állatorvosunk, aki születése óta kezelte, oltotta stb, azt javasolta adjunk neki hashajtót, mert észre vettük, hogy kakálni sem bír csak erőlködik, mert valószínű valami olyat evett ami bántja nagyon az emésztését.

Tegnap még adtunk is neki, de nem használt. Ma már fel sem kelt nagyon. Egyszer kakilt, de véreset. Nagyon szomorú volt. A doki ma reggel megnézte. adott neki 3 inekciót, meg mondta hogy az állatpatikában mit vegyünk és azt ma reggel este, meg holnap reggel is adjuk neki, és ő holnap délelőtt jön megint megnézni, hogy hogyvan.

A kutyus azonban nem élte meg a holnapot. Ma délután elpusztult.

Nem értem mi történhetett.

Mérgezésre azért nem gyanakszik a doki, mert azt mondta annak más jelei/tünetei is lettek volna. De ivott, nem vérzett be a szeme, semmi ilyesmi.


Volt esetleg valakinek már ilyen?


Nem hagy nyugodni, hogy mi történhetett!

:(



2016. ápr. 28. 15:18
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :( Közben kiderült hogy mi történt. Legalábbis ami a legvalószínűbb. Az állatorovosunkkal nincs semmi baj, van saját rendelője is, csak SOS helyzetben jön ki, és ez sajnos az volt.

Apukám kutyakiképző volt, szóval pontosan tudom hogyan kell arra megtanítani a kutyát, hogy bedobott kaját sem és idegentől sem kapva ne egyen meg semmit. Sosem evett ilyesmit meg.

Egyébként aki csak oktatni szeretne, hogy mit tanulja meg, annak annyit mondanék, hogy sajnos itt a közelben nincs állatkórház, és nyilván ha első pillanatban látszott volna, hogy ekkora a gond, azonnal elviszem a kutyámat.

2016. máj. 2. 16:41
 12/13 A kérdező kommentje:

Egyébként sajnos nincs kocsink, szóval ez a félóra alatt menjünk el valahova gyorsan, az nálunk nem megoldható, mert előtte még "sofőrt kell fogadni", és egyébként sem akármilyen kocsiban fér el egy 65 kg-os nagyon nagy testű kutya.

Ez a doki már mentette meg állatkáim életét, és végletekig elégedett vagyok vele. A városunkban ő a legjobb, nem véletlen ő az állatdokink már vagy 15 éve.

A bedobott szeges falatkát el lehet vetni teljesen.

Boncoltatni meg nem látom értelmét. A lényegen hogy sajnos már nincs mellettünk nem változtat. és egyébként valószínűleg gyomor csavarodása volt, aminek nincsennek olyan egyértelmű tünetei mint a bélcsavarodásnak, és ezzel sajnos másfél napot szenvedett.

Első nap csak azt a vizet hányta ki amit napközben ivott. Másnap meg sajnos vér volt a székletében ami híg volt. És akkor már nem is nagyon állt fel. Ez reggel 9-kor volt. 9:15 re kint is volt a dokink. Mondta is, hogy délután vigyük be a rendelőbe ha a beadott injekcióktól nincs jobban, de sajnos azt már nem élte meg.

2016. máj. 2. 16:48
 13/13 A kérdező kommentje:

Beszéltem "fajszakértővel" és azt mondta, hogy ha első nap rögtön meg is műtik, akkor is nagy a veszélye, hogy elpusztul, mert a gyomor ha megcsavarodik, hiába perdítik vissza, nagyon komoly gyulladással jár, amit nem sok kutyus él túl.

Igazából már megnyugodtam. Sajnos ez van. És tudom, hogy nagyon utálta ha szomorú vagyok, ezért igyekszem szép emlékekkel kitölteni az űrt amit maga után

hagyott.

2016. máj. 2. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!