Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan működik egy tenyésztőné...

Hogyan működik egy tenyésztőnél a kiskutya vásárlás? Nem volt még soha kutyám.

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet az, hogy majd jövő nyáron szeretnék egy kisméretű, lakásban tartható kutyust, a fajtát még nem döntöttem el szóval ezt nem is írom konkrétan. A munkahelyemen sajnos előre meghatározott a nyári szabadság, én ekkor szeretném elhozni a kutyát, hogy legyen rá időm az első hetekben. Szóval nem tudom, hogyan oldjam ezt meg, nyilván nem varázsütésre születnek ők sem. Mennyire lehet előre kalkulálni, ha elmondom a tenyésztőnek hogy kb mikor szeretném elhozni? Illetve hogyan működik az egész? Mennyire kell vele a kapcsolatot tartani még a kutya elhozatala előtt, hányszor kell személyesen találkozni, főleg ha többszáz kilóméterről van szó? Miket fog kérdezni? Fel kell készülnöm mint egy interjúra, hogy megfelelő gazdinak tűnjek? Nem hazudni akarok, nincs titkolnivalóm, de amiért soha nem volt kutyám tudatlan vagyok a témában még. Olvastam hogy a legtöbben fontosnak tartják, hogy pl ne albérletbe akarja hazavinni az illető, illetve szeretnek eljönni a házhoz körülnézni. Ezt hogyan lehet megvalósítani ilyen távolságról?
2016. ápr. 30. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:
88%

Olyan alom lenne akkor ideális ahol tavasszal születnek a kiskutyák ugye 2 hónaposan adja el a tenyésztő a kölyköket.


De ha esetleg te csak 3 hét múlva tudnád elhozni az sem okoz majd a tenyésztőnek gondot.

Ismerek egy tenyésztőt és ő örült mikor nem 2 hónaposan hanem csak 3-4 hónaposan vitték el a kölyköket,persze ezt jelezni kell! Meg mondjuk megindokolni.


Annyiszor látogatod amennyiszer szeretnéd.

De asszem 4-5 hetesen lehet őket megtekinteni(illetve kiválasztani) elsőnek és utána 8-9 hetesen már el is viheted.

De ha te közel laksz és minden héten mész az sem fog egy tenyésztőnek gondot okozni elhiheted :)


Szerintem ha meg van a kennel érdemes előtte egy személyes találkozót már most megejteni utána pedig annyit mondotok,hogy ha 2017 tavasszal lesznek kiskutyák szóljon,illetve ti is a honlapját figyelemmel kíséritek mikor lesznek párosítások.


Alap dolgokat kérdezhet meg pl:

Miért pont ezt a fajtát választottátok?

Mit tudtok a fajtáról eddig?

Mennyit fogtok sétálni,foglalkozni vele?

Lakásban vagy kertes házban laktok-e ?

Mennyit lenne egyedül?


Szerintem ezek az alapok ezen belül bármit kérdezhet persze,de ne állás interjúra gondolj, ő csak érdeklődik,hová kerül a kutyája.


Ha pedig keveset tudsz a fajtáról már most is érdeklődhetsz a fajtáról. Meg mondod,hogy találkoztál pár ilyen fajtával megtetszett a jellemük, meg a külsejük,de te szeretnél egy szakembertől információkat gyűjteni a fajtával kapcsolatban. Ha sokat kérdezel a fajtával kapcsolatban akkor az pozitív,mert látja érdekel téged minden ami a fajtával kapcsolatos!!



Szerintem tenyésztők nem mennek házhoz megnézni hová kerül a kutya.Max ha nagyon jó viszonyban vagytok és közel laktok egymáshoz lehet barátilag meglátogatja majd a kutyát. De ez ritka.


A legtöbb tenyésztő viszont elvárja,hogy havonta-2 havonta küldj pár fotót,videót a kutyusról. Ezzel is nyomon követi a sorsát.

2016. ápr. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én most állok kiskutya vásárlás előtt. Már megvan a tenyésztő én február közepén vettem fel vele a kapcsolatot először emailen, aztán amikor biztossá vált, hogy tőle lesz kutyám facebookon ill. telelfonon egyeztettük a továbbiakat. Egyszer találkoztam eddig vele személyesen akkor sok mindenről beszélgettünk a kutyákról is és más témákról is. Most láttam először az almot kb 2 hetesek voltak, de kb 2 hét múlva mehetek megint, meg amikor szeretnék+ küld fényképeket róluk, ha kérem.

Azt meg fogja kérdezni hogy miért szeretnél kutyát, milyen célra, illetve, hogy miért pont ezt a fajtát választottad.

Kérdezz nyugodtan te is!

Felmenőket, szűréseket (nekem is elmondta kérdés nélkül a szülőket, nagyszülőket, hogy miket kell tudni róluk)

Milyen tápot kapnak ott? (érdemes legalább az elején ugyanazzal etetni, aztán később keverés után adhatod azt a tápot amivel te szeretnéd etetni)

Kérd meg, hogy meséljen a kenneléről, ha ezt magától nem kezdené el mondani.

Ha vannak tipikusan fajtára jellemző betegségek mik azok, honnan ismered fel stb.

Milyen mozgásigényű fajta.

Most van egy kis mizéria a törzskönyvezéssel, ha érdekel és eddig nem értetted teljesen kérd meg, hogy mondja el a lényegét.

Kérd meg, hogy mutasson az előző alomból kutyákat/ vagy fényképeket róluk.


Ha még nem döntötted el, hogy milyen kutyát szeretnél, válassz ki 3-4 olyan fajtát ami szóbajöhet és írj néhány tenyésztőnek, hogy ajánlanáke neked a kutyájukat.Kérd meg őket, hogy pár mondatban foglalják össze az általuk tenyésztett fajt/ ill. kutyák jellemzőit.

2016. ápr. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!