Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan, milyen feladatokkal...

Hogyan, milyen feladatokkal kell a kutyát agyilag lefárasztani?

Figyelt kérdés

Ismerősöm komondort akar, próbáltam lebeszélni, de ezt akar és kész. Van szép nagy kert is, házőrzés lenne a feladata.

Mivel alapból ez a fajta gondolom nem arra lett kitalálva, hogy a kert dísze legyen, és vigyázzon a házra, gondoltam jobb, ha alaposan le van fárasztva időközönként agyilag, nehogy "bekattanjon" unalmában...

mivel lehet lefárasztani agyilag?



2016. máj. 1. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

1. De igen a komondor, pont arra lett kitenyésztve, hogy őrizzen egy adott területet

2. Nagyon sok időt kell fordítani a szocializóciójára, hogy azokkal az emberekkel, akik a házhoz tartoznak, ne legyen agresszív.

3. Fárasztásnak sétáltatás (emiatt is szocialózáció!!), ha szeret labdázmi (bár erre a fajtára nem tudom mennyire jellemző, mert hamar ráun egy monoton dologra, emiatt a trükkök tanítása sem biztos, hogy beválik)

2016. máj. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ja akkor jólvan, köszi, igen én végüli arra gondoltam hogy a nyáj őrzése volt a feladata, de ez is ház védelme is őrzés, nem gondoltam bele.:D
2016. máj. 1. 16:09
 3/4 anonim ***** válasza:

A komondort általában nem kell különösebben fárasztani, a napi hosszú séta bőven elég neki.

A régi feladata meg a kert védelme amúgy baromira nem ugyanaz, pusztán a tér nagysága miatt. Régen az istálló nagyobb volt, mint manapság egy kert, a kutyák egész nap jöttek-mentek, tényleg pásztázni kellett a területet, mászkálni, hogy tudják, mi történik. Egy átlag kertben meg elfekszik a komondor középen, és mindent lát, egész más dimenzió. Ezért kell őket sétálni vinni, bandázni, társaságba, hogy ne unják halálra magukat. De a szellemi munkát kifejezetten nem szokták szeretni - nem arra lettek kitalálva :)

2016. máj. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Eleinte beérik azzal hogy játszogatnak,szaladgálnak,stb.Mikor nagyobb lesz érdemes mellé egy kisebb kutya.A Kominak jó a falkaösztöne és ragaszkodik a kiskutyához.Magyar fajták (puli,pumi,mudi),kotorékok vagy valami pörgős keverékek a legjobbak.Játszani fognak,bohóckodnak és egy egészséges Komi sosem fogja bántani.Ami még szükségeltetik,venni kell mellé valami jószágot amire vigyázhat.Imádják a jószágokat és sokkal kiegyensúlyozottabbak lesznek.Nálunk még a sünmalaccal is barátok a telek végén,rendszeresen jár hozzá leellenőrizni hogy mi van vele.Tudja hogy nem bánthatja.Az meg hogy a Komi nem őrzi a területet az nem fedi a valóságot.Én megtanultam neki előre köszönni ha éjszaka érkezem haza mert bizony ám hang nélkül jött a drága és a fogak csattantak a karomon,nem ismert meg mert be akartam osonni,gondoltam meglepem,szerencsére téli kabát volt rajtam meg gyorsan rászóltam a nevén.Amúgy nem cirkuszi majom hogy mutatványokat csináljon,az nem igazán érdekli.Jobban leköti ha a gazda csinál valamit mert próbál segíteni,meg utánozza amit csinálsz.Ha kertet ásol elkezd ásni,ha gallyakat törsz gyújtósnak ő is csinálja.Ha törsz neki össze diót akkor keresni fog ő is egy diót megroppantja és hozza neked.A rendszeres sétákat nem igazán igényli.Szoktunk járni de jobban én igénylem :)
2016. máj. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!