Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet a kutyát mozgatás...

San95 kérdése:

Hogy lehet a kutyát mozgatás nélkül lefárasztani?

Figyelt kérdés

Elég aktív kutyus de megsérült a háta ezért kímélni kell. Sétálni is csak pórázzal tudunk emiatt és tudom hogy ez kevés neki.

Van valakinek ötlete hogy lakásban, minimális mozgással, hogyan tudnám legalább az agyát dolgoztatni?

Klikkerezni szoktunk de már azon a téren is egyre kevesebb ötletem van.



#kutya #klikker #lefáradsztás
2015. márc. 12. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Olvass fel neki válaszokat innen a Gyakoriról.
2015. márc. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Nincs ötleted? :) Kifogyott a 101 kutyatrükk meg a youtube? :))

Amúgy a keresés is elég fárasztó, eldugsz a lakásban, vagy akár sétán kaját vagy labdát/kedvenc játékot, az fizikailag egyáltalán nem megerőltető, viszont ha belejött, jól el tud fáradni benne, ha nehezebb helyekre dugod :)

2015. márc. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, hogy kutyafüggő, de bizonyos kutyákat biztos, hogy nem tudnál mozgatás nélkül lefárasztani. A keresés jó lehet, de attól se várj tökéletes eredményt.
2015. márc. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Kár, hogy az első válaszoló le lett pontozva. Szerintem vicces volt.


Egyébként így valóban nehéz dolgod van. Esetleg tényleg érdemes lenne tanítanod neki néhány trükköt, olyat amihez kevés mozgás kell. ( szégyelld magad, jobb-bal kéz felismerése stb...)A szellemi fárasztás is jobb, mint a semmi.

2015. márc. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket!

Teljesen biztos hogy így nem tudom kifárasztani.

Igen a 101 kutyatrükk már kifogyott, habár a takarózáson még lehetne javítani de azt most nem csinálhatja.

Youtube-on szoktam keresgélni habár mostanában tényleg nem tettem, majd szét nézek ott is. :)

Keresgélni szokott de azt nagyon hamar megunja csak tárgy azonosítással kombinálva gondolkodik is különben csak rutin.

A felolvasás még nem próbáltam habár lehet tényleg eredményes lenne! ;)

2015. márc. 12. 15:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Akumi jól írja. Pl. megtanítod neki a játékai nevét, majd ha ez megy akkor elteszed messzebbre egy másik társaságában és a nevével kéred, hogy hozza oda. Majd ha ez már müködik - nálunk 1 délután alatt megvolt - akkor elrejtheted a lakásban és meg kell keresnie.


Ezt lehet variálni úgy, hogy te is elbújsz, bár egy idő után egészen pici a lakás és pillanatokon belül bármit megtalál, a napi tréningbe belefér.


Másik, én úgy hívom, hogy poharazás: 3 db műanyag pohár, vagy ahhoz hansonló dolog kell hozzá a kutya méretétől függően. (nekem yorkim van:) egyik alá eldugsz valamit, azt szétszórod a lakás egy nagyobb helyiségében és neki meg kell keresni, hogy melyik alá dugtad a finomságot:)

2015. márc. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

mire leírtam már látom, hogy a tiéd inkább mozogni szeret jobban:)


Az enyém pl. utál sétálni, illetve csak amolyan tessék-lássék módon ténfereg, viszont otthon rettentő aktív, szívesen tanul és játszik.

2015. márc. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Taníts eki engedelmes feladatokat. :) Szoros lábnál követés, csehes/poroszos beülés, heelwork feladatok esetleg, ezeknek elég sok változata van, szerintem egy darabig ellesztek vele. :D
2015. márc. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
Akkor csak formáljatok és bízd magad a kutyára...vicces dolgok sülhetnek ki így klikkerezésből :D
2015. márc. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!