Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatokat, tudnivalókat...

Tapasztalatokat, tudnivalókat tudtok mondani a törpruszkárokkal?

Figyelt kérdés
Júliusban fogunk elmenni a kutyusért. Törpe uszkár, aprikot színű. most születtek és akkor lehet majd elhozni őket. nagyon sok könyvet olvastam már a témával kapcsolatban de szeretnék minél jobban felkszülni a kutyusra! ha valakinek van ilyen kutyája vagy nagyon ismeri ezt a fajtát akkor szivesen várok jótanácsokat vele kapcsolatban. akár kutyaovit/sulit. állatorvost, kutyakozmetikát, stb. vagy hogy milyen ételeket/tápokat ajánlott neki adni, mennyit kell sétáltatni, játszani vele.... nagyjából tudom, de azért nem ártanak a személyes tapasztalatok sem!:)

#kutya #Uszkár #törpruszkár
2016. máj. 1. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha úgy általában utánanézel a kutyák igényeinek, nevelésének, tanításának, akkor mindent meg fogsz tudni róluk, hiszen ők is elsősorban egyszerűen csak kutyák.

A séta, játék meg mindig annyi, amennyit a kutya igényel. A törpe uszik ilyen szempontból elég tág határok között mozognak, a többség kevéssel is beéri, ugyanakkor meghálálják a foglalkozást, kutyasulizást, sportolást, jobban érzik magukat, ha képességeikhez mérten aktív életet élhetnek.

A szőrével kapcsolatos speciális igényekről meg remélhetőleg a tenyésztő, vagy legkésőbb a kutyakozmetikus felvilágosít.

2016. máj. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tenyésztővel ezekről nem beszéltél??? :O

Nála jobb személyesebb tapasztalat nincsen,hiszen évek óta a fajtával foglalkozik.


De amblokk egy tenyésztő fel is világosít mindennel kapcsolatban.Pont amiket leírtál.


Én tervezek egy fajtát egyik ismerősöm csak tenyésztett,de ő tőle mindent megkérdeztem a fajtával kapcsolatban mivel 20 évig tenyésztett. Ettől nagyobb tapasztalata senkinek nincsen. Nem tudtam olyan kérdést feltenni amire ne válaszolt volna,sőt még a leghülyébb kérdéseimre is választ adott.



Tenyésztőtől veszed a kutyát egyáltalán???


Nem akarok bele kötni,csak szerintem egy tenyésztő egy gazdinál is többet tud az adott fajtáról.

2016. máj. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia,

nekem is uszkárom van és kutyakozmetikus vagyok. Az én uszim nyugodt, de ugyanakkor nagyon energikus is, tudja mikor kell lazítani és pörögni. Mi agilityzünk, imádja ajánlom neked is, az uszkárok ügyesek benne. Ami nagyon fontos, minden kutya fajtánál, hogy fiatal korában jól szocializáld és sokat foglalkozz vele nevelés és tanítás szempontjából, nagyjából 1-1,5 éves koráig aztán kicsit vissza lehet venni, ha nincs rá annyi időd, de ez az első év nagyon fontos amit akkor megtanítasz neki azt nem felejti el, és egy jól nevelt kutyád lesz, viszont ha ekkor nem foglalkozol vele kellően akkor később már nehéz a helyes útra terelni. Ez vonatkozik a kozmetikára is, hozzá kell szoktatni a fésüléshez, hajszárítóhoz ... Az uszkárok szőre igényli a legtöbb ápolást, persze tarthatod rövid szőrben is akkor kevesebbet kell vele foglalkozni, viszont akkor gyakrabban kell lenyíratni. Megtanulhatod akár magad is a nyírását, és akkor nem lesz olyan költséges a dolog. Mindenképp kérd ki kozmetikus tanácsát. Én naponta, vagy 2-3 naponta fésülöm az enyémet attól függően mekkora szőrben van.

Az uszkárok nehezen viselik az egyedüllétet, ezért erre figyelj oda fokozatosan szoktasd hozzá.

Én beleszerettem a fajtába, remek természetük van, bármilyen sportra alkalmasak, mindenben társa az embernek. Igazi kis bohócok, örök gyerekek, nagyon ragaszkodóak, barátságosak.

Sok örömöt hozott nekem a kis drágám, neked is sok örömöt fog hozni. :)

2016. máj. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!