Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha nem tudtam elvinni...

Baj ha nem tudtam elvinni veszettség ellen beoltatni a kutyámat?

Figyelt kérdés
Nem a szüleimmel lakok hétköznap, és mondtam nekik nem is egyszer, hogy vigyék el a kutyánkat oltatni. Amikor hazaérek, már zárva van az állatorvos. Még nem vitték el oltatni, és novemberben kellett volna. Most itthon tudok lenni 2 napot, és azt mondták, hogy vigyem el. Mire lehet számítanom most? Az orvos mit fog szólni? Esetleg pénzbüntetést ad? Az a baj, hogy nem akarom halogatni, de nem értem, hogy amikor már szar van miért én lépjek??
2016. máj. 2. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmi nem lesz.
2016. máj. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát egyszer 5 hónapot késtünk,mert össze jöttek a dolgok nem volt egy ft unk sem. Bár mi nem csak veszettség ellenit hanem kombit is adunk be a kettő egy 10-es.


Aztán szerencsére akkor mentem mikor nagyon sokan voltak és kint a rendelőbe beoltotta a kutyát, addig bent az asszisztens beragasztotta a matricát,kifizettem és távoztunk. Nem szólt.


Viszont mikor más miatt mentünk a másik kutyával és 3 hónapot csúsztunk az ő oltásával akkor megjegyezte,hogy azért figyeljünk.


De nem üvöltött velünk,nem volt pénz bírság :D


Max megjegyzi,hogy előbb kellett volna jönni, ennyi.

2016. máj. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát nem nagy baj, ha elviszed pótoltásra...
2016. máj. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Menjél nyugodtan el vele.Ha mond is valamit az orvos a késésért de büntetést biztos nem kapsz!Én is voltam már így a dolgozó emberek nem mindig tudnak a kijelölt időre menni .Ilyenkor én szoktam telefonálni és megbeszélni mikor tud fogadni.De már olyan is volt hogy kijött házhoz,de ez orvosa válogatja.
2016. máj. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi, de akár házhoz is kihívható a doki akár csak a veszettség elleni oltás miatt is. Olyankor igaz a kiszállási díjat felszámolja (nálunk kb +1000 ft)
2016. máj. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha meg is szól érte, hidd el, inkább örül, hogy végül elvitted. Rengeteg kutyát nem oltanak be soha Magyarországon, fél év csúszás semmi.
2016. máj. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
egyszer mi is csúsztunk fél évet, mert beteg volt a kutya és olyan gyógyszert kapott ami mellett nem olthatták be, de nem volt semmi belőle.
2016. máj. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az orvos nem hatóság, nem büntethet.


Nálunk az éves oltás is úgy volt, hogy 2 éve április elején, tavaly május közepén... Szóval ott is volt 1,5 hónap különbség, pedig az önkormányzat szervezte.


Vidd el te, ha szólna a doki, mondd meg, nem voltál itthon, a szüleid meg nem vitték el. Ennyi.

2016. máj. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Semmi baj nem lesz :-) "sajnos" én minden évben egy picit csúszok vele.
2016. máj. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A doki nem büntethet meg. Elvileg kötelező évente, de a veszettség elleni oltás kb 2-3évig védi a kutyát.
2016. máj. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!