Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet leszoktatni egy...

Hogy lehet leszoktatni egy moszkvai őrkutyát a harapdálásról?

Figyelt kérdés
10 hetes kan moszkvai őrkutyáról van szó.Általában meg van nyugodtan és okosan csak néha harapdál de mikor beindul és elkezd fel alá futkosni nem csak futkosik az a baj hanem kezet nadrágot mindent harap. Oké hogy csak játszik de már most valamikor elég erősen harap és nemsokára ez nagyon nem lesz vicces.Valakinek valami jó tippe? A pórázhoz is szoktatom általában egész jól megy ( eddig még csak az udvaron sétáltunk) a pórázt is csak néha kezdi el rágni viszont ha pórázon van és akkor indul be akkor is elkezd futkosni vagyis futkosni akkor a póráztól ugye nem igazán tud csak próbálkozik és akkor is ugyanúgy harapdál ilyenkor talán kicsit könnyebb megfékezni.Egyéb neveléssel kapcsolatos tanácsokat/ tapasztalatokat is szívesen fogadok! Előre is köszi!

2016. máj. 2. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Amikor harap leöntöd egy vödö vízzel.
2016. máj. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
vödör*
2016. máj. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%

Oroszul a nem szabad ugy van hogy nyelzja, a harapni pedig ugy hogy kuszatyszja.


Szoval rakiabalsz hogy nyelzja kuszatyszja, esetleg hogy nye kuszajszja (ne harapj).

2016. máj. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Orra koppintással.
2016. máj. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amikor az enyém harapdált, vagy elkaptam a felső állkapcsát és tartottam pár másodpercig, vagy befogtam a száját és szintén tartottam. De még a grabancrázás is jó megoldás lehet. Nekem ez így bevált, pár nap alatt leszokott, de szokták még tanácsolni, hogy sikíts fel és hagyd ott, az alomtársai is így jelzik ha fáj nekik. Ezt nem próbáltam, de ha más nem használ ezt is meglehet próbálni. Mióta van nálad? Mert az enyém alapba 10 hetes volt amikor hozzánk került, így egy csomó dologra könnyebb volt megtanítani.
2016. máj. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi! Egy hete még csak :)
2016. máj. 2. 15:48
 7/11 anonim ***** válasza:
36%

Egy osszetekert ujsag legyen mindig keznel es jo nagyot racsapsz a fejere "nem szabad! " kisereteben amikor harapdal.

Ha nincs keznel ujsag elkapod a nyakan a bort es megcibalod.

2016. máj. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Ha érzékenyebb a kutyád az újságot nem javaslom első körben. Az enyém 4 hónaposan kapott szórólappal, de annyira megviselte, pedig csak kétszer lett rácsapva, hogy egy ideig ha újságot látott összepisilte magát. Jól elcsesztem. Persze, ha egy pimasz kis dominánssal van dolgod, akkor nem árt meg neki. Az enyémre teljesen elég csak rászólni már, azt is a szívére veszi. Pedig egy 7 hónapos kan Cane Corso. 10 hetes kutyát szerintem egyáltalán nem kell még semmivel csapkodni. Én még morogni szoktam, ha valami olyat csinál, amit nem kéne.
2016. máj. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha beindul elég rendesen harapdál és elég erősen..és ha rászólok és be fogom a száját vagy meg fogom a nyakánál a bőrt vagyok kicsit oda csapok az orrára kiután elengedtem csak még jobban harapdál
2016. máj. 3. 19:41
 10/11 anonim ***** válasza:

Jo nagyot csapjal ra ujsaggal,nem szakad le a feje ne sajnald,ha megno o sem fog sajnalni teged. Ha visszapofazik(morog) akkor tasli az ujsaggal meddig abba nem hagyja,ha bepisil,nyivog megalazkodik akkor abba lehet hagyni.

Megjegyeznem,hogy ez nem Cane Corso ugyhogy kemeny banasmodot igenyel akarcsak mas hasonszoru kutyak(KAJ,KANGAL stb.)

2016. máj. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!