Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, ha csikorgatja a...

Normális, ha csikorgatja a fogát, ha simogatom?

Figyelt kérdés
Nem lehet epilepszia vagy mittudomén mi tünete? Más is tapasztalta? Lehet ebből gond?
2016. máj. 3. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nagyok a fogai nincs baj, ha nem, akkor rád csikorgat...
2016. máj. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én kutyáim akik menhelyről valók, majd megőrülnek a szeretetért és az egyiknek néha csattog a foga mikor simogatom és szinte bele remeg. Másnak ez ijesztőnek hatna, de én ismerem és a legjámborabb kutya akit valaha láttam.

Zárva van a pofája, de annyira beizgul, hogy kocognak a fogai. Lehet a tiédnél is ez van, de ezt könnyű felismerni, hogy jó szándékból van-e, mert egyéb testi tünetei is vannak, mint fenékrázás, farokrázás.

Ha sunyít, bemerevedik közben a kutyád, akkor lehet hogy csak elviseli a simit, de nem élvezi.

2016. máj. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tudom, milyen, amikor izgalmukban vacogtatják a fogukat (kanok pl. szuka pisijét szagolva), ez nem olyan. Csak összenyomja a fogait. Emberek is csinálják álmukban, sőt, néha akkor is, ha nagyon szeretnek valamit (én is macskasimogatás közben néha még csinálom.:D)

A kutyám jellemzően este, lefekvéskor csinálja, illetve amikor simogatom és rohadtul élvezi.

Semmi köze nincs a vicsorgáshoz, ez tuti. Csak a hangot hallom, ahogy csúsznak egymáson a fogai.


Kár, hogy nincs róla felvétel... Másnak nem csinálja ezt így a kutyája?

Félek, hogy epilepszia kezdeti tünete is lehet. (Néha más jeleket is produkál, pl. mancsnyalogatás, izgatottság, de okozhatja ezt más is... ha h.lyére fárasztom, akkor jellemzően ezek a tünetek is elmaradnak, kivéve ez a fogcsikorgatás.)

2016. máj. 3. 10:45
 4/4 anonim ***** válasza:
2. Voltam, ez így igaz rám is :-) Néha magamon is észreveszem, hogy a cukiság gyönyörtől összeszorulnak a fogaim mikor rájuk nézek, és azt érzem, hogy most meg tudnám zabálni őket. Gyöngyölgetném, mint egy plüss mackót.
2016. máj. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!