Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a természete a bordeaux...

Milyen a természete a bordeauxi dognak? Kinek ajánljátok?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 8. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Lusta. Én senkinek nem ajánlanám.
2010. ápr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek ilyen kutyája volt. Be volt lassulva rendesen! :)

Nem volt agresszív, pedig ránézésre elég ijesztő volt. Sokat bambult, heverészett, ásítozott. Örült a postásnak, a szomszédnak, a macskáknak (imádta a kiscicákat, szinte babysitterkedett felettük), s nála ez az öröm a lanyha farokbillegtetésben ki is merült.

Mikor sétálni vitték, kicsit azért felélénkült, kocogott (sosem rohant), ráérősen szaglászgatott, kukucskált. Ha más kutyákkal hozta össze a sors, barátságosan viselkedett. Ugatni nem nagyon hallottuk, morogni soha, horkolni sokszor. Sosem bántott senkit, semmit. De a nyálát mindenhová szétkente. :-)

Elég relax egy kutya volt, a gazdái nagyon szerették, de sajnos sok baj volt vele. Nem a természete, hanem az egészsége miatt. Valószínűleg "túl volt tenyésztve", és sok betegségre érzékeny volt. Műtötték a lépét, meg mindig be volt gyulladva valamije, rengeteget kellett állatorvosra költeni.

De ha beteg is volt, nem nagyon nyüszített, csak szomorkodott.

Én általában minden kutyától félek, de vele jól kijöttem.

2010. ápr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, még valami eszembe jutott:

Gazdagoknak ajánlom. Drága kutya (vételár), sokba kerül a táplálása, és az állatorvos is.

2010. ápr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szólók leírták, lusta, bamba kutyus. A kinézete félelmetes, de amúgy egy iszonyat nyugodt kutya, más állatokkal jól kijön. Akkor vedd, ha van kellő spórolt pénzed, a tartására (kaja, plusz állatorvosi költségek). Sajna elég beteges kutyus, rendszeres orvosi látogatás szükséges hozzá (tesóméknak neves tenyészetekből van több ilyen kutyája...hát kb a kutyákra keresnek).

Ráadásul az a rengeteg nyál mindenütt... :D

2010. ápr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekem is van egy most lesz 2 éves 70-80 kg körül van de ellentétben az előttem lévőkkel az enyém tök pörög állandóan nagyon szereti a gyerekeket és mindig kell hogy legyen körülötte valaki!Jah és az oltásokon kivül még egyszer sem kellett állatorvoshoz vinnem
2010. aug. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mi is meg vettük végül.

Most 6 hónapos,szuka és LARÁnak hívják.

Imádják egymást az 1 éves fiammal.Olyanokat szoktak hemperegni...

A kis foximmal is jól ki jön!


Nagyon Imádni való kutya!!

Nem bántuk meg egyáltalán!!

2010. aug. 5. 10:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát, ha nem kényezteti el az ember, meg szabadon mozoghat, szabad levegőn, akkor semmi baja nincs. Oltás elég és kész. AZ a baj, hogy el vannak sok helyen kényeztetve, meg túl tápozva sok hülyeséggel. Vannak olyanok ha a kutya fekszik és szomorúan néz egyből rohannak az állatorvoshoz. Az még jó, hogy lehúzza őket egy húszassal. Barátomnak a Bordeauxi dogja nagyon jó, sohasem volt semmi baj az oltásokon kívül, nagyon jó barát. Egyszerű lélek. Ha nincs mellette másik kutya akkor full buta az egész, meg alapvetően lusta, de ha játszol vele vigyázni kell mert a 70-80 kilójával ha nekiugrik valaminek az törik. Nekem a lábamra lép rá állandóan de rittig nyáron mikor papucsban vagyok és piszkosul fáj, aztán örömtelin mosolyog az arcomba. Ami negatív az egész kutyában az a nyál tenger. Míg kicsi hagyján. Majd 1 éves korától úgy ömlik belőle a nyál, mintha dézsából öntenék, meg van hogy full takony az egész kutya. Remélem bevált és örömödet leled benne.
2011. febr. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!