Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatás előtt vagy után...

Sétáltatás előtt vagy után adjak enni a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb, ha teli pocakkal megyünk sétálni vagy ha séta után eszünk? :)

Én az utóbbira voksolok, de sokan azt mondták hogy előtte jobb neki enni adni, mert akkor lent végzi el a dolgát... Szerintetek? Mi az igazság?


2010. ápr. 8. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Lényegében mindegy,hogy mikor adod neki.

A fontos az,hogyha evett,akkor nincs játék,nincs rohangászás,ugrálás.Teli gyomorral nagy a gyomorcsavarodás veszélye.

szóval séta előtt csak akkor adj enni a kutyádnak,hogyha biztos vagy benne,hogy nyugodtan fog sétálni.

2010. ápr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vagy ha séta előtt adok neki enni akkor mennyit várjak előtte amíg kicsit leülepszik? Fél óra / óra?
2010. ápr. 8. 13:34
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Ne adj neki séta előtt. Üríteni akkor is tud, ha üres a gyomra, ugyanis a beleiből üríti a már megemésztett táplálékot és nem a gyomrából azt, amit 10 perce evett meg. A mozgás hatására indul be az ürítési inger, nem pedig az evés hatására. Teli hassal pegig semmilyen élőlény nem szeret aktívan mozogni. Mászrészt a séta a vadászatot helyettesíti, márpedig előbb vadászunk, utána fogyasztjuk el a prédát, fordítva kicsit nehéz lenne. :)
2010. ápr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Egyetértek az előttem szólókkal.

Ráadásul ha éhes, akkor nem kell könyörögni, hogy "menjünk már haza". :)

2010. ápr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Egyértelműen sétáltatás után,Ő is jobb étvággyal fog enni..,mit enni habzsolni=))
2010. ápr. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, meggyőztetek! :)
2010. ápr. 8. 13:58
 7/10 anonim ***** válasza:
14%
én séta előtt adok, utána végigrohangálja az egy órát és elvégzi közben a dolgát is, szóval őt nem zavarja, hogy teli a pocak (spani)
2010. ápr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
ja, de ha rossz étvágyú, akkor valóban jobb utána, mert megéhezik
2010. ápr. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Mindenképp séta után etesd. Teli hassal gyomorcsavarodást is kaphat, ami halálos is lehet! Evés után legalább 2 óra nyugalom, se játék, se rohangálás!
2010. ápr. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%
Én csak akkor etetek séta előtt, ha az etetés után van idő arra, hogy kerek egy órát várjak, míg leviszem őket. Ha az egy óra pihire nincs lehetőség akkor szigorúan séta után van etetés.
2010. ápr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!