Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezekben a dolgokban (lent)...

Ezekben a dolgokban (lent) tudnak segíteni a kutyasuliban?

Figyelt kérdés

-ha macskát lát, simán elszalad, teljesen megsüketül akárhányszor szólok neki

-agresszíven lép fel más kutyákkal szemben (igazából csak akkor ha el van engedve es a közelembe jön, akkor sem támad, csak borzolja a szőrét es ugat)

-alapparncsok gyakorlása

-vízhez szoktatás

-apportozás megtanítása

- nagyon nagyon húz pórázon

- ha megállok akkor ő is álljon meg es üljön le

Mielőtt bárki leszólna hadd mondjam el, hogy 4 évig szabályok nélkül élt. Januárban került hozzánk, próbálkoztam, de 4 év, az 4 év.A kutyus nagyon okos én vagyok a béna. Ha valaki tud Fejér megyében ajanlani kutyasulit megköszönném. :)



2016. máj. 6. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Természetesen tudnak segíteni.

Talán egyedül a vízhez szoktatással nem foglalkoznak, ha nem szeret fürdeni, vízbe menni, az nem fog változni. Persze lehet kényszeríteni, de szerintem felesleges.

2016. máj. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy tudnak ;)

Nagyon sok idő alatt, de lehet, hogy sikerülhet a vízhez szoktatás.


Sok sikert!

2016. jún. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:)

Mar sikerült annyira, h boldogan ugrik bele a patakba.:)) Bár a nagyobb trutyiba nem megy bele (pl ahol sok a vízi növény) Es mivel a Velencei-tó mellett lakunk, ott is próbálkoztunk, csak ahol fokozatosan mélyül a víz, ugy ott nem szabad, ezért kerestünk egy jo kis helyet, ahol a madár se jár, na jo de, volt ott egy kócsag :D meg békára vadászott, a partról, mert nádasban voltak... Amikor meg végre rám figyelt, jöttek a macskák :D hat mit ne mondjak, nem érdekelte semmi rajtuk kívül :D

2016. jún. 21. 14:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, az a lényeg olyan sulit válassz, ahol nem egységesen beraknak engedelmesre és majd várjátok a csodát. Olyat keress, ahol a szocializáció külön órán van, és ott is eleinte egy nyugodt kutyaval van, aztán késöbb lehet növelni a kutyák számát. Plusz nézzék meg a kutya viselkedését mit miért csinál. A szocializáció a legfontosabb, ha az kezd alakulni lehet a többivel is foglalkozni. Plusz a falkavezérségi szabályokat addig is gyakorold vele, mert anélkül nem lesz változás. És mindig be kell tartani. Ja és legyen alaposan lefárasztva, hogy a fölös energiáit ne azon vezesse le, hogy acsarkodik. Ha egy kutya elkerül máshoz, mindegy addig hogy élt, hamar megtanulja a szabályokat. :)
2016. jún. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

En ugy látom, hogy abszolút nem foglalkozik mar a kutyákkal, ha bent vannak a kerítésen belül. (Van pár kutya akitől fél, amik sokkal nagyobbak es erősebbek nála:németjuhász, újfulandi, a többivel semlegesen viselkedik)

Na a baj ott kezdődik, ha nem bent van a kutya. Mára mar azok a kutyák sem érdeklik, akik sétálnak az utcán (persze a gazdájukkal) de inkább kikerüljük őket. Szóval akkor kezdődik a hiszti ha a mezőn találkozunk egy masik kutyával. (Ivartalan 6 éves magyar vizsla, kan volt eredetileg) o semmi dominanciát nem mutat, az en kutyámat az zavarja, ha ott van a közelemben. Az látszik rajta, h meg akar védeni, ami persze felesleges. Es ezt kene vele megértetni, h nem nincs szükségem az o védelmére, nekem kell megvédenem öt. Amikor meg keveset jártunk ki nem volt semmi gond, elviselte ugy ahogy. De ahogy rendszeresen jártunk arra, nyilván azt hiszi h az o területe es a séta vége fele mar ugatta a masik kutyát. Na hat múltkor odáig fajult a dolog, h csak ugatott es ugatott es nem tudtam leállítani... (Tudom h meg kell nevelni, ez természetesen tudom h az en hibám)

2016. jún. 21. 16:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Ajton ne engedd kimenni ot eloszor, csak utanad mehet ki es nem leulteted vagy raszolsz, hanem racsapod az ajtot, aztan akkor mehet ha hivod. Vacsorajat odaadas elott ultesd le, es mikozbe lerakod nem mozduljat, amig nem engeded neki. Setanal ne huzzon ne o vezessen, mutassa az iranyt, hanem te menj elore es o kovessen. Jatek ne legyen elol hagyva es ne birtokolja, barmikor tudd elvenni. Ezeket tartsd be, nalunk rengeteget segitett!
2016. jún. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Vacsiját ugy kapja, játékok hidegen hagyjak, az ajtón h ki megy ki először es a sétát, kell meg gyakorolni

Köszönöm:)

2016. jún. 22. 01:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!