Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a kamaszkor miatt van,...

Ez a kamaszkor miatt van, vagy szocializációs probléma?

Figyelt kérdés
A kiskutyám most lesz 7 hónapos. 5 hetes kora óta velünk van. Nem kell leszólni, útszélről összeszedett kutyus, nem én választottam el ilyen korán. Szóval, amióta az oltásai rendben vannak, visszük mindenfelé, sétálni, kirándulni, stb. Nagyon okos, és szófogadó. Kisebb korában játékos is volt minden kutyával, és az emberek után is érdeklődött. Az utóbbi kb. 1 hónapban viszont feltűnően elkezdett félni a nála nagyobb kutyáktól, kivéve persze a mieinket. Fülét- farkát behúzza, majd mögénk bújik, ha egy nagyobb kutya megszaglássza őt. Az emberekkel meg még rosszabb a helyzet, őket meg is ugatja, vagy rájuk morog, ha túl közel mennek hozzá, vagy próbálják megsimogatni. Nem értem ezt a dolgot, pont, mivel pici kora óta folyamatosan találkozik emberekkel és kutyákkal is. A falkavezér én vagyok, a Kutyapszichológiát elolvastam, szóval ezek a tippek most kimaradhatnak, köszönöm. :)
2010. ápr. 8. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen volt, falkavezér problémák álltak a háttérben. Én kiképző segítségével szoktattam le róla.
2010. ápr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De a párommal és velem tökéletesen készséges. Szót fogad, és addig nem eszik, amíg engedélyt nem kap. Mindig lefektetjük evés előtt, és addig úgy marad, míg meg nem engedjük, hogy egyen. Behívás első szóra megy, bár igazából el sem távolodik tőlünk... Nem értem. Mi lenne a falkasorrendre utaló jel?
2010. ápr. 8. 16:55
 3/7 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem falkasorrend, ez viselkedési probléma. Valami trauma érhette.

Jó kutyaiskola kéne, mint pl. a Cerberos.

2010. ápr. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is volt hasonló problémám és mint kiderült, csak én hittem, hogy én vagyok a vezér. A kutyapszichológiás trükkök önmagukban kevesek, a vezérséghez ennél sokkal több is kellhet. Nem tudom pontosan, mi állhat a háttérben, mert ehhez viszont kevés az információ, de én is rangsorproblémára gyanakszom. Esetleg még érhette valami rossz élmény ami miatt félelemből támad ki, bár az furcsa lenne, ha ez egyszerre irányulna kutyák és emberek felé.
2010. ápr. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
valami megrázkódtatás érte a kutyust, és ki kell deriteni mi volt az. nincs itt szó semmiféle falkasorrendről.
2010. ápr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, en csak annyit tudok mondani, hogy ehhez biztosan szakertore lesz szuksegetek. Itt senki sem az, de meg ha lenne is koztunk, az sem tudna pontos problemaelemzest adni igy, hogy nem figyeli meg a kutyat seta kozben, illetve a problema elojovetelekor.

Ha olvastal kutyapszichologiat meg hasonlokat, akkor feltetelezem, hogy erdekel teged az ilyen tema. Ezert csak erdekessegkeppen uldok egy linket, ahonnan egy sorozat reszeit lehet letolteni, ami a kutyak viselkedesproblemairol szol. Szinte minden temat erinto dolgok benne vannak. Sajnos kb egy ora, mire lejon egy resz, de en rajongoja vagyok. Szerintem, ha egyet megnezel, nem fogod tudni abbahagyni.

[link]

2010. ápr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy egy séta alkalmával egy nála nagyobb kutyával összeverekedett, és annak a gazdája még rá is ütött például, csak ti nem láttátok?

Én inkább gyanakszom traumára, mint nevelésbeli problémára. Egy 7 hónapos kutya rombol, szökik, ugrál, harapdál, nem fogad szót, nem behívható, ha magát tekinti falkavezérnek.

2010. ápr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!