Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem reagálnak a tüzelő...

Miért nem reagálnak a tüzelő szukámra a kanok?

Figyelt kérdés

3 éves szukám van, akinek már ez a sokadik tüzelése. Viszont eddig sosem tapasztaltam a „nagy könyvben" leírtakat. Nagyon szépen tisztítja magát, de látszik, hogy meg van duzzadva neki.

Van egy ivaros kan is mellette (nem állandóan), de nem különösebben reagált rá eddig sosem. Persze volt, hogy rá akart mászni, de sosem őrült meg úgy, mint más tüzelő szukáknál szokott. Simán le tudtam hívni róla, és utána sem próbálkozott mániákusan. Azért ilyenkor természetesen nincsenek összeengedve a biztonság kedvéért.

Mivel teljesen tiszta, én nem is mindig veszem észre, hogy tüzel. Az ő viselkedése sem szokott megváltozni. Eddig nem különösebben foglalkoztam vele, ha észrevettem, hogy tüzel, nem viszem sehova.

Tegnap voltam vele futattóban, parkban kiváncsiságból, de ott sem reagált rá egy kan sem, pedig otthon nagyon nyalta magát, egyértelműen tüzel...

Eddig nem különösebben zavart, de most komolyan elkezdtem aggódni, hogy mitől lehet ez...

Ha nem sikerül rájönni, akkor megkérdezem a dokinktól.

(az ivartalanítás nem játszik, mivel társtulajdonban van nálam, és a tenyésztője szokta kiállításra vinni)


2016. máj. 7. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez aggasztó lehet. Nekem egy kutyám évekig nem tüzelt, majd hirtelen lefialt...volna, de belehalt a szülésbe.

Én nem laktam otthon, de csak észrevettem volna :(

Ez ilyen genetikai dolog lehet. A természetével nincsen semmi gond? A miénk olykor nagyon furcsa volt.

Orvoshoz vinném, de lehet, többhöz is, genetikai teszt, ha nem reagálnak rá a kanok.

2016. máj. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy akaratos és nem engedi, hogy a kanok megmásszák. A kutyák, macskák nem adják magukat oda csak úgy jött-ment kanoknak/kandúroknak.
2016. máj. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Semmi furcsa nincsen vele. Nem bújik, hogy babusgassam, ugyanúgy védi a területét, nem fáradékony, az étvágya is jó.


Ha nem marad más választás, akkor egyértelmű, hogy ivartalanítattjuk. Az egészsége a legfontosabb.

2016. máj. 7. 15:18
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

"A kutyák, macskák nem adják magukat oda csak úgy jött-ment kanoknak/kandúroknak."

Ez így nem igaz! Badarságot írtál. mj:(tenyésztő)

2016. máj. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Volt már, hogy egy sima játék közben megmászták, és akkor bizony hagyta magát, de akkor nem tüzelt. És (szerintem) most is hagyná magát, de a kanokat nem is érdekli.
2016. máj. 7. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!