Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nehéz a németjuhászt...

Tényleg nehéz a németjuhászt sétáltatni pórázzal sétáltatni?

Figyelt kérdés
Kaptam egy németjuhászt és aztmondták,hogy nehéz lesz nagyon sétáltatni.Ez igaz?

2016. máj. 9. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtanítod szépen sétálni, akkor nem lesz nehéz.

Ha kezdő kutyatartó vagy, érdemes kutyasuliba menni vele, ott ezt is megtanítják.

2016. máj. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Német-juhászom most először van, de kutyát már tartottam.És milyen pórázt érdemes venni neki?
2016. máj. 9. 18:55
 3/5 Szilvi & Argos ***** válasza:
Sima hagyományos erős bőr vagy textil pórázt, legalább 2 cm széleset, és 1,5 méter hosszút, hogy azért tere is legyen dolgát intézni...aztán ha már behívható lesz, biztonságos helyen el kell engedni játszani, futkosni, kutyákkal szocizni
2016. máj. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért lenne nehéz? Az egyik legértelmesebb fajta.

Persze meg kell tanítani neki, hogy húzás nélkül sétáljon pórázon.

2016. máj. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Pusisz ***** válasza:
Ha folyamatosan húz, a legegyszerűbb megoldás, ha fordítod. Saját tapasztalat 10 éves kutyával: elindulsz sétálni, előre megy, egy határozott rántás (azért finoman, csak jelzés értékű), megfordulsz és elindulsz a másik irányba. Ismét húz, előrébb van, mint Te, határozott rántás, fordulsz... Addig míg rá nem jön, hogy Te mész előre és Te döntöd el milyen gyorsan, merre mentek. Következetesen. Én egy fél óra múlva még 20 méteren belül voltam. :) Pár nap alatt rádöbbent hogy ki a "góré" és azóta nem húz, ha kocogunk vagy sétálunk folyamatosan figyeli a reakcióimat, mozgásomat, hozzám idomul. Cserébe figyelni kell az Ő reakcióit is. Ha valami érdekeset talál, szimatol, várjunk pár percet, és jönni fog ismét szépen. Sok sikert.
2016. máj. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!