Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border colliesok! Most akkor...

Border colliesok! Most akkor milyen színű a kutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Van egy egy éves kan Border colliem,törzskönyves.Anno még azért vettük,hogy majd kutya tenyésztésbe fogunnk,de sajnos a fogazata rossz.Viszont idén tavaszra elkezdet barnulni/vörösödni a színe.Nem hisem hogy anap szívta volna neki ki,mivel még nincs olyan nagyon nagy napsugárzás,és ahogy néztem nem csak a szőr felszíne színeződött el,hanem az egész szőr szállak.Amikor haza hoztuk a kutyust akkor szín tiszta fekete-fehér volt.Szerintettek mitől lehet ez?



[link]



[link]



2016. máj. 10. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy simán csak úgy esett rá a napfény, hogy vörösesnek tűnik? Nézd meg, ill. készíts képet más fényviszonyok között is róla.

De a lényeg: a kutya még csak egy éves. Ilyen idős korukban még változhat a színük. Nem véletlenül nem bírálják el a színt 18 hónapos kor előtt a kiállításokon sem.

2016. máj. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel eteted?

Nem vagyok collies, de fekete, hosszú szőrű kutyáim voltak, vannak.

1. vedlésnél az elhalt szőrszálak vörösödnek ki. Főleg napfényben látszik.

2. Volt olyan táp, amiben túl magas volt a karotin tartalom, és azt is vörösítette a szőrt.

Nekem ezek a tapasztalataim.

2016. máj. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A szülők és nagyszülők milyen színűek?
2016. máj. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
Nekem volt egy osztálytársam, sötétbarna hajú volt, és elől rendszertelenül pici foltokban lettek neki vörös hajszálai egyszercsak, és akkor valaki kérdezte, hogy mi van, befestette? De nem. Meg egy másik csaj mondta, és nem szórakozott, mert már akkor is felnőtt volt, és tök komolyan mondta, hogy eredetileg majdnem fekete volt a haja, sose festette, de most meg szőkésbarna, szintén festék nélkül. Meg hát az ősz haj is egyféle hajszín-változás, csak ott mondjuk elfogy a színezőanyag, és azért kezdenek már csak fehér színű hajszálak lenni. Meg fehéres szőke volt bátyám haja, most már jóval sötétebb fajta hajas van, nem festi. Meg láttam még kivörösödő kutyát. Egyik németjuhász volt, sima zsömle-fekete színű, most meg tök vörös. Szerintem csak átvedlett és simán megváltozott, egyéb okot nem tudok, mert amúgy meg nem értek hozzá.
2016. máj. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sima fekete-fehér.

Kiszívhatja a színét a nap is, ha sokat úszik,akkor a víz is befolyásolja a színét.

De alapvetően ez genetika. A felmenők között kell lennie színes kutyának,vagy hordoz valamilyen színt.

Nekem az egyik borderem szintén ilyen barnás nyáron. A zászlói meg mindig. De egyértelműen fekete-fehér. Viszont felmenőkben ott a szín.

Egyébként a tényleg koromfekete border elég ritka. A legtöbb kicsit szürkés vagy barnás árnyalatú

2016. máj. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Két tricolor colliem van, mindkettőjüknél előfordul ilyen barnulás/vörösödés. Aztán elmúlik. Lehet a naptól, attól, hogy vedlési időszakuk közeleg, attól, amit esznek stb. De láttam már olyan kibarnult tricolor meg fekete-fehér collie-t/sheltie-t is, amelyiknek a feketéje totál barnának nézett ki adott időszakban. Aztán ez elmúlt.
2016. máj. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Fekete fehér. Egyszerűen vedlik.
2016. máj. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Lemenő nap festette rezesre a szőrét.


Fekete kutyáknál gyakori,hogy ilyesmi színe lesz a napon,főleg a lemenő nap erős sárgás sugarai teszik ezt.


Amúgy még a kaja is közre játszik.

2016. máj. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
Vörös hordozó, ennyi. Nekem Aussiem van, black tri, és neki is kicsit vöröses a szőre, mert vörös hordozó.
2016. máj. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Fekete-fehér a kutya.
2016. máj. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!