Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvehetik a kutyámat? Kicsit...

Elvehetik a kutyámat? Kicsit hosszú a történet.

Figyelt kérdés
Van egy 12 éves kutyánk aki 1 hete megszökött ( A kerítésünket előtte 2 nappal egy autó betörte,most sem tudjuk,hogy ki volt az. Megjavítottuk ahogy tudtuk de mégis kilökte az egyik lécet és meglépett ) A helyi állatmenhelynek jelentettük,képpel hírdettük Facebookon de állatorvosnak nem jelentettük ( mivel a mi kutyáink orvosa sajnos néhány hónapja meghalt és még nincs új helyette ) Szóval ma hívott egy nő,hogy megtalálta a kutyánkat még előző héten ( 5 napja ) de most tudta csak elvinni állatorvoshoz és így kapta meg az elérhetőségünket. Azt akarja,hogy mondjak le a kutyánkról :( mert nem kerestük hivatalosan és különben is ne hazudjunk,hogy 1 hete lépett le a kutya mert hetek óta kóborolhat olyan vékonyka volt. Tény,hogy vékony kutya hiába eszik rengeteg tápot de azért nem veszélyeztettük erről szó sincs :( 1x ( 3 éve ) már volt talán epilepszia rohama ( amit nem sikerült diagnosztizálni ) akkor nagyon rövid időn belül valóban csont soványra fogyott esetleg most is a stressztől,pániktól,félelemtől ez előfordulhatott...Más magyarázatot nem tudok... Jah és a ráadás,hogy úgy látják valaki bántalmazta a kutyát mert ha felé nyúlnak akkor fél és így burkolva arra célozgatott,hogy mi voltunk azok. Természetesen soha nem bántottuk Őt,családtagként tekintünk rá,Vele nőttem fel és várjuk haza. A helye biztosítva van,kertes ház udvarán fedett kutyaház,egy másik kutya társként,étel-ital és mi mivel javarészt itthon vagyunk a gyermekemmel ( az oltásait tavaly nem kapta meg... ) A nő nem mondta meg,hogy most hol van a kutyánk sőt azt se,hogy Őt hogy hívják. Nem láttam 1 hete a kicsikénket :( Csak a telefonszám van meg amit most nem vesz fel a nő. Azt mondta ma hív,hogy mit konzultált az állatorvossal. Én nem akarok lemondani Róla. Kinek szólhatok ilyen esetben ?

#gazdi #kutya jogok #eltűnt kutyák
2016. máj. 10. 21:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Nem lehet megvádolni titeket a bántalmazással.


12 éves a kutya, azalatt biztos rengeteg fotót csináltatok róla, ami bizonyítékként szolgálhat.

2016. máj. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
(1-es vagyok, nem csak a bántalmazás ellen bizonyíték, hanem hogy tényleg a ti kutyátok)
2016. máj. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szépen felhívod és megmondod, hogy lopás miatt feljelentést teszel ellene a rendőrségen, amennyiben nem szolgáltatja vissza haladéktalanul a kutyádat. Akkor se vehetné el tőled csak úgy, ha igaz lenne az a sok baromság, amiket elképzelt, de mivel nem igaz, így pláne.
2016. máj. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy annak az állatorvosnak kötelessége lett volna értesíteni téged, hogy volt nála a tulajdonodban lévő kutya. Nincs joga a beleegyezésed, ajándékozási szerződés, stb nélkül másra ruházni a kutyádat. Egyébként is talált kutyánál két hétig a megtalálónak kötelessége a gazdát keresni.
2016. máj. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként, ha viszed az oltásit, amiben ott a chipszám, bármelyik orvos meg tudja tenni, hogy beírja az adatbázisba, hogy elveszett.
2016. máj. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Nem is tudom melyik állatorvosnál volt csak azt hogy a mellettünk lévő város egyikében...
2016. máj. 10. 21:45
 7/16 anonim ***** válasza:
10%
Az oltási könyvben benne van az orvos bélyegzője, amin rajta van a neve. Kicsit érdekes dolgokat szúrsz be itt-ott egyébként: "az oltásait tavaly nem kapta meg", nem tudod, hol volt orvosnál.....
2016. máj. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Holnap keresel egy praktizáló állatorvost.

Viszed az oltási könyvet, amiben ott a chipszám. Beíratod vele, hogy elveszett .

Ha hív a megtaláló, közlöd vele, 2 hétig kötelessége a gazdát kerestetni. Mivel megtalálta, azonnal hozza vissza a kutyát, mert megy a feljelentés lopás miatt.

2016. máj. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Beszélsz az orvossal, elmondod hogy a menhelynek szóltatok és hogy orvosnak miért nem, hogy a nő össze-vissza vádolgat rágalmakka, külön kiemeled hogy nem vagy hajlandó lemondani a kutyádról és ezután ha a nő nem hajlandó visszaadni, feljelented a p***ába lopásért.
2016. máj. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős helyzet.... Nekünk kilopták a kapu alatt majd elvitték ajándékba. Amikor megláttuk a kutya sírt örömében, a nő nem akarta vissza adni. Rögtön elővettem az oltásit, és közöltem: Rendőrt hívok.

Nem vitatkozott tovább. Ha nem adja vissza jelentsd fel!!! Drukkolok :(

2016. máj. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!