Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mikor fog tojni a hullámos...

Mikor fog tojni a hullámos papagájom?

Figyelt kérdés

Nos, a "mi" történetünk nagyon hosszú. De leírom, hátha van valami lényeges benne.

Van egy kb. 2 éves fiú papagájom. Állandóan velem volt, nagyon szelíd, de még nem volt párja. Tehát sok időd töltöttünk együtt. Kb. fél éves volt, mikor megkapta első "barátnőjét." :) Jól megvoltak, pusziszkodtak, meg birizgálták egymást. Majd pár hónap elteltével néha megtámadták egymást. Pontosan a fiú ült a rúdon, a tojó fején lévő tollakat csőrébe kapta, majd "a fejénél fogva" elkezdte le fel húzogatni. (ha valaki nem értené = most ha emberek lennének kb ez úgy játszódna el, hogy pl. én megfogom valaki haját, és a hajánál fogva "rázom" egy 5-7 méteres "szakadéknál") Tehát ez így történt. Gondolkoztunk mi a teendő, és arra jutottunk, el kell adni a tojót, mivel véresre fogják verekedni egymást. A tojó tehát el lett ajándékozva. Egy darabig egyedül volt a hím. Majd vettünk mégegy tojót. Vele már odáig elhaladtak, hogy majdnem megtörtént a dolog, de egy nap, a hím kirepült a kalitkából. Az utcára. Ahonnan már nem jött vissza...

.......................................

de 10 nappal később felhívtak, hogy elkapták. Étlen, szomjan, lesoványodva, de még élt. De addig a tojónak vettünk egy hímet, mert azt hittük, már nem jön vissza a hím soha. Így lett 3 papagájunk. Pár nappal később újra "összejöttek" a régi hím és a tojó. Majd, az új hímnek nem volt párja, ezért neki is vettünk egy tojót. 4-en voltak. Megvoltak, de később mikor a kiengedtem szokásosan őket e szobába repkedni, a régi hím elkezdett udvarolni az új tojónak. Érdekes módon, ott is majdnem megtörtént a dolog...(1 nap alatt) Nos... Végül úgy döntöttem, átteszem az új tojót a régi hímhez, s az új hímet pedig a régi tojóval rakom össze. Na így tökéletesen megvoltak, a régi tojó nem volt túl nyitott az új hímre, de később "beadta a derekát." :)

Majd eladtuk a régi tojót és az új hímet, (az nem fontos miért) de előtte megnéztem, a régi hím kivel van jobban. Össze raktam hát pár napra a régi tojót, az új tojót, és a régi hímet. Úgy tűnt, csak az új tojóval foglalkozik.

A régit le is veri a rúdról.

Így, hát most ketten vannak, a régi hím és az új tojó.

Most ott tartanak, hogy a tojó állandóan a fészekben van, nagyon sokszor bemegy, a hím meg "visítozik." De amikor az odúba nézek, semmi sincs ott, + nem is láttam, hogy csinálták volna. (szinte mindig figyelem őket, és mindig azt látom, hogy a tojó a fészekben van) De már vagy hónapok óta folyton ez, és semmi! Köszönöm, hogy elolvastad szerény kis történetem, remélem tudsz segíteni! :)



2013. aug. 6. 21:28
 1/1 Ádzsika ***** válasza:

Nem irigylem szegény madárkáidat, Kedves Kinga... :-((


Az eredeti hímecskéd túl sokáig volt egyedüli kedvenced ahhoz, hogy simán beletörődjön a "trónfosztásába". Emberhez szokott, elkényeztetett kismadár később már nem mindig fogadja el a fajtársát, mert féltékeny rá.

Amúgy meg alap, hogy az új madarat SOHA nem szabad azonnal összeengedni a régivel. Külön ketrecben kell tartani őket, általában két-három hétig - és engedni, hogy a maguk tempójában, a maguk kedve szerint barátkozzanak. Az új madárka ilyenkor még nem repülhet (hisz a környezetét sem ismeri), a régi meg egyre több időt tölt a leendő társa kalitkáján, szerencsés esetben. Hagyni kell(ett volna), hogy ő döntse el, rokonszenves-e neki a leendő barátnője, és mikor akar összeköltözni vele.


Nálad meg akkora volt a forgalom (ha jól értelmezem a mesédet), hogy csoda, hogy nem verték agyon egymást az újabb és újabb, idegen madárkák. Szegény hímecske el is menekült... isteni szerencse, hogy visszakaptad! (Egyébként nem tudok elképzelni olyan madaras szobát, amin nincs szúnyogháló. Annak MUSZÁJ lennie!)


Nem tudjuk, az új tojócska mennyi idős pontosan.

Az állatkereskedések (de a tenyésztők is) általában hat-nyolc hetes madárkákat kínálnak eladásra - egy tojónak pedig TILOS fészkelnie egyéves kora előtt, mert nagy valószínűséggel belehal a tojásrakásba. Egyelőre tehát vedd le az odút, és ne is tedd vissza, csak majd a tavasszal - hacsak nem tudod a tojócskád pontos életkorát!


Még nagyon sok mindent kéne mondanom, mert úgy tűnik, nem sokat tudsz szegény kis szárnyasaidról - de tűzoltásnak talán ennyi is elég. További kérdésekre szívesen válaszolok akár itt, akár privát üzenetben.

2013. aug. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!