Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden madarat elkap! Hogyan...

Minden madarat elkap! Hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Egy 6 éves labrador keverék kutyusom van. Két éve kertesházba költöztünk és a kutyus nagyon hamar belakta a kertet. Sok rigó és veréb jár hozzánk a kertbe és az utóbbi időben előszeretettel kapja el őket. Amióta itt lakunk 5 madarat szedett szét. Tudom, hogy benne van a vadász ösztön, de szeretném erről leszoktatni. Ma este arra jöttem haza, hogy véres galambcafatok voltak a teraszon. Nem szeretném, hogy esetleg egy beteg madarat szedjen szét, aztán elpusztuljon. Erős idegzetű vagyok, de már unom, hogy kisebb szívrohamot okoz a kutya, nembeszélve arról, hogy undorító utána takarítani.

Sajnos egyébként is nagyon neveletlen. Nagyon okos és tudja, hogy mikor miért hívjuk. Ha nem akar bemenni a házba, akkor nem lehet bevinni semmi áron, ha valamit akar, akkor azt eléri. Nagyon akaratos. Hiába szólunk rá, nem hagyja abba amit csinál. Az egyedüli varázsszó a "vacsi", de ez a madaras szitukban nem működik.

Tudom, még kiskorában kellett volna megnevelni,ez az én hibám, elszúrtam.

Valaki adjon tanácsot, mert nem tudom mit csináljak vele.

Előre is köszönöm a válaszokat!

17l


2016. máj. 11. 23:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

2 év alatt 5 madár nem vészes.


a kutyát meg bármikor meg lehet nevelni. csak erős akarat kell hozzá, erőseb a kutyáénál. nálad ez nincs meg.

2016. máj. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
41%

Sajnos emiatt:

"ha valamit akar, akkor azt eléri."


nem igaz ez:

"Egy 6 éves labrador keverék kutyusom van."


Az ő szemében ugyanis ezen múlik, ki kihez tartozik.

Bemesélheted magadnak, hogy van egy kutyád, de az ő szemében jelenleg az a helyzet, hogy egy 6 éves labradornak van egy 17 éves embere.


Nem a madár a probléma, az csak a probléma megnyilvánulása.

Alapjaiban kéne megváltoztatni ezt a kapcsolatot, de az meg elég nagy téma, konkrétan szól róla pár száz könyv, valószínűleg senki nem fog ide leírni 100 oldalt, mit hogy kéne csinálni.


De a lényege ez, hogy végső soron kinek az akarata érvényesül.


A legnagyobb probléma, hogy alapvetően hiányzik belőled az a személet, ahogy egy kutyával bánni kéne. Sose késő, pár órányi foglalkozással egy kutyaiskolában legalább az alapokat meg tudják tanítani.

2016. máj. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
57%

...csak arra akartam kilyukadni, hogy ne a madár elkapdosás leszoktatásával kezd.

Totál esélytelen. Amíg leszarja, ki mit mond neki, semmiféle jogalapod nincs rá, hogy bármit is elvárj tőle.

Első körben újra kell építeni a falkasorrendet , (az egész családnak! Nem kis meló!) és hogyha ez megvan onnantól lehet hatékonyan elvárni, letiltani, stb.

2016. máj. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!