Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csirkeallergiás kutyának...

Csirkeallergiás kutyának milyen tápot ajánlotok? Főzős tippelősök kiméljenek!

Figyelt kérdés
sajnos csirkeallergiája van de nem tudom mit kéne neki adni! melyik fajta a joo hátha van itt valakinek tapasztalata ezzel! EGy amstaff 2 éves, most jött ki rajta
2010. ápr. 9. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Bárányosat vagy bármi mást, amiben nem csirke van. Az Acanának, Happy dog-nak, meg csomó más prémium márkának vannak nagyon jó hypoallergén tápjai, de ha olcsóbbat akarsz, akkor próbálj ki olyat, amiben bárányhús van.

Átélem a helyzeted, az én kutyám mint kiderült glutén-érzékeny, neki olyat nem lehet adni, amiben gabona van. :S

2010. ápr. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
okés! mert eddig eukanubával etettem de sajnos még a bárányos és más izű tápjaiban is ott van a csirkezsir! vagy a csirkehusliszt! viszont azt tudom hogy glutén mentes esetleg te kiprobálhatnád azt:-)
2010. ápr. 9. 10:52
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

Van tapasztalat, de élböl el fogod utasítani! Ugyanis bátyám is elutasította elsőre, neki is amstaffja van. Bár nála 1 évesen mondta a doki, hogy csirkeallergia. (Elkezdett foltokban kopni a szőre, a bőrén vörös foltok is lettek.)

Ennyi a megoldás: a kutyádnak nincs csirkeallergiája!

Bátyám mindent kipróbált, fél évig parázott ettől a csirkeallergiától, hol elmúlt, hol előjött, pedig akkor már hónapok óta nem evett csirkét az a szerencsétlen kutya. Aztán egyszercsak rájöttek, hogy nincs is csirkeallergiája. Valami időszakos dolog volt. Azóta mindent eszik a kutya, semmi baja. Mondjuk azt megkérdezhetem, hogy most milyen tápot adnak neki.

(Azt tudom, hogy amig az elején a méregdrága, tenyésztő által javasolt kaját vették, mindig volt valami gáz. Most egy éve semmi probléma... a főzés pedig hasznos, a házikoszt jó, de persze kell táp is!)

2010. ápr. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A brittel szemezek nagyon, ma megyek venni (első vagyok).

A Happy dog-ból vannak olyanok ha jól emlékszem, amiben nincsen sem csirke zsír vagy csirke húsliszt.

Sokáig én is azt hittem, hogy a csirke a baja a kutyámnak, aztán ott lett gyanús, hogy a bárányos és egyéb más dolgoktól sem volt jó. Nálunk nem a szőrével volt gond, hanem múlni nem akaró hasmenés, soványság és fülgyulladás (!) volt a tünet.

2010. ápr. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
most lazacos proplant eszik ami 1,5 hét alatt rendbehozta! azota is azt kapja! csak hátha van még valami fajta
2010. ápr. 9. 11:03
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Acana Lamb and Rice.

jobb mint a trovet.

2010. ápr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

A csirkezsír, csirkeporc nem okoz allergiát csirkehúsra érzékeny kutyusoknál, mivel a kutyus a csirkefehérjére allergiás, ezekben pedig nincs fehérje. természetesen a csirkelisztben van, mert az húsliszt.

Acanának, Orijennek több ilyen terméke is van, pl. halas tápok.

Egyébként tényleg vicc, hogy a legtöbb bárányos tápban ott a csirke is, holott pont azért vennéd, hogy azt elkerüld!

Nagyon jók lehetnek még bizonyos vadhúsos tápok is, annak a fehérjéivel nagyon ritkán találkoznak a kutyák, így gyakorlatilag arra szinte egyik sem lesz allergiás, arról nem is beszélve, hogy a vadak ált. nem esznek génmódosított és mesterséges cuccokat, mint a nagyüzemben "felfújt" csirkék...

2010. ápr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

az utolsónak nagyon igaza van, én az előtte szóló vagyok:)

a csirkezsír valóban nem okoz allergiát.

az én kutyám mostanában a halat nem bírja, na az aztán van szinte mindenben.

én az acana lamb and apple-t próbáltam, azért azt ajánlottam. bár nem allergiás a kutyám. kezdetben mintha felfújta volna picit, de vissza is vettem az adagjából, és nagyon jól bevált, az egyébként érzékeny pocakú kutyusomnak.

az orijennek van még a Red tápja, abban sincs csirke ha jól emlékszem.

vagy acana- pacifica, vagy acana grasslands.

a grasslandban kacsa van, hal és bárány.

csirkezsír van,de az nem baj, zsírra hidd el nem lehet allergiás a kutyusod, az orijen vagy acana fórumán is beszélték ezt anno.


a Trovetnek is van egyébként pulykás táptól kezdve a struccig minden, azokban sincs csirke. Van több is, amiből választhatsz.

2010. ápr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyám elég finnyás, de a Belcando Lamb&Riceot nagyon szereti. Ezt adhatod akkor is ha csirkeallergiája van, mert bárányt tartalmaz csak.
2010. ápr. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
mindegyik orvos megmondta hogy a csirkezsir is okozhat allergiát ha hajlamos rá a kutya ,és az enyém sajna az! ugyhogy ezért is vannak ezek a tápok kilőve! a grassland-be pedig van még tojás is!!! belcando meg nem volt szimpi sehogy se! konzervbe se! szerintem maradok a pro plann-nál
2010. ápr. 9. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!