Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának milyen őrző-védő...

Ethorus kérdése:

Első kutyának milyen őrző-védő kutyát ajánlanak a kérdésben már tapasztalattal rendelkezők? Mik a személyes tapasztalataitok? 25/f vagyok egészséges határozottsággal, türelemmel és kutya imádattal.

Figyelt kérdés

Sok szakirodalmat, internetes portált olvastam már az őrző-védő kutyafajtákról és teljesen elvarázsoltak. Van már némi tapasztalatom a kutyákkal(amstaff) de semmiképpen sem nevezhetem magamat avatottnak a kérdésben. Ami biztos, hogy kutya iskolába járatnám és tudnám biztosítani számára a kellő mozgást. 25/f vagyok így úgy érzem már lelkileg is megértem egy kutyára nem csak a körülmények lesznek végre adottak. Leginkább a Rottweiler fogott meg, alapvető tervem egy minőségi kennelben született szuka megvásárlása. A legtöbb vélemény szerint kezelhetőbbek és kevésbé dominánsak mint a kanok általánosságban az ilyen jellegű kutyáknál. A kutyát társnak akarom magam mellé és nem beosztottnak! Ui: Rengetek kutatómunkát végeztem már a Magyarországon fellelhető őrző-védő kutya kennelekből(Roti, Boxer, Német juhász, Dobermann) nem szaporított olcsó kutyát akarok aki rontja fajtája hírnevét. Bocsi ha hosszú voltam.


Ti mit gondoltok, és milyen fajtát ajánlanátok nekem?


Köszönöm előre is az építő jellegű válaszokat!



#védő kutyafajták.
2016. máj. 13. 18:22
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%

Ha első kutyának mindenképpen őrző-védőt szeretnél, akkor én a boxert javasolnám.

Nagyon jó természetű kutyák, imádni valóak. Mindenhol, ahol erről a fajtáról írnak jellemzést, kiemelik, hogy ez a fajta teljesen mentes mindenféle hátsó szándéktól. Ez így is van, és ez az egyik legjobb tulajdonságuk. Saját tapasztalatom alapján azt mondanám, hogy kifejezetten okos, értelmes kutya, és nagyon éber.

A boxerem mellett van egy fiatal amstaff-cane corso keverékem is, na az ő nevelése már feladja a leckét, kemény dió. A boxerünkkel minden ezerszer könnyebb volt.

2016. máj. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy szélsőségeket látok a Boxereken belül küllemben. Nem célom semmiféle fizikális, magasságból eredő hiányosságaim pótlása a kutya által, de a Boxerek között mintha lennének kisebb testű-fejű egyedek. Ez a vonal nagyon nem tetszik alapvetően. Amennyiben aput-anyut megnézem kitudom kerülni ezt a vonalat és a még nemesebb kiállású Boxer kölyköt is betudom szerezni itthon? Bocsi ha hülye a kérdés a parkban tett megfigyeléseimre alapozok. Amúgy a Boxer ilyen szempontból tényleg lehet a legjobb választás lenne. Volt már tapasztalatom vele nem lehet nem szeretni.
2016. máj. 13. 18:54
 3/45 anonim ***** válasza:
94%
Mire szeretnéd? Azt értem, hogy főleg társnak, de mellette szeretnél vele dolgozni is, vizsga, akár verseny szinten? Ha igen, nagyon nem mindegy honnan van a kutya. A rotik normálisak, egy jó gazda kezében jó kutyák lesznek, de hihetetlen kis százalékban alkalmasak komoly, versenyszintű munkára. Oda munka vonalú tenyészetből is kell választani kölyköt. De ha csak családi kutyának szeretnéd, akkor inkább egy küllem vonalas kennelt kellene választanod, onnan is egy nyugodtabb kutyát, aki nem öli meg a szomszédokat, ha nincsenek kellően levezetve az energiái.
2016. máj. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
94%

Persze, itthon is vannak nagyon jó tenyészetek. Viszont jól látod, vannak méretbeli különbségek, sőt fejre is különbözhetnek némileg.

Típushibák persze vannak minden fajtánál, így a boxernél is. Nem tudom mennyire olvastál utána a fajtának, de vannak olyan külső tulajdonságok, amiket kerülni kell ennél a fajtánál.

Itt [link] minden jól össze van szedve, nagyjából tudni fogod, hogy mikre figyelj a vásárlásnál. Az is segít, ha előtte sok tenyészet almait megnézed, így is látod majd milyennek kell lenni egy kölyöknek. Na és persze mindent elárul a kiskutyákról az, hogy milyenek a szülők. Elvégre tőlük örökölnek.

De ha tényleg normális, jó tenyésztőtől vásárolsz, akkor megbízható "minőséget" kapsz majd.

A legjobb kenneleket itt találod (jobb ha kiemeled a szöveget, mert az oldal elég vacakul van megszerkesztve:

[link]

2016. máj. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
Én az óriás schnauzert tudnám még ajánlani esetleg(leginkább a Sasvári kennelt,onnan van tapasztalatom,ők hozták be a fajtát az országba,és csodálatos kutyáik vannak,már a második van tőlük). Azt kell róluk tudni,hogy leginkább személyvédelemre alkalmasak,nem területőrzésre. Gyakorlatilag a világból is ki lehet sétálni velük,mivel eredetileg lovaskocsikat kísértek és védtek meg, így remekül bírják a hosszas kiruccanásokat is. Egyik előző snacink nagyon kemény kutya volt idegenekkel szemben (ő volt kutyaiskolában rendszeresen). Kicsit makacsak tudnak lenni néha, meg a szőrük kicsit több odafigyelést igényel (főleg a szakáll,ha hetente egyszer nem fésülöd legalább, be tud csomósodni rendesen...),de remek kutyák, bátran ajánlom őket. Szerencsére annyira nem divatkutyák,nincsenek felkapva,így talán nem sok szaporítós van belőlük,de fentebb ajánlottam egy kennelt is,ott biztosan egészséges kölykök vannak, náluk első a kutya,tapasztaltam :)
2016. máj. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok a gyors és hasznos válaszaidért.

Amúgy " [link] Náluk nézelődtem leginkább, róluk tudsz valamit? Nem tudom kifejezni hálámat a linkekért neki is esek :)!

2016. máj. 13. 19:24
 7/45 A kérdező kommentje:

Továbbra is megfontolandó felelősségteljes döntés. Kicsit tisztul a kép de még mindig zavaros :). Remélem még lesz néhány hozzászóló.


Mindenkinek köszönöm szépen a válaszait, nagyon jólesik, hogy ilyen gyorsan kaptam építő jellegű kritikákat hasznos linkekkel fűszerezve :).

2016. máj. 13. 19:31
 8/45 anonim ***** válasza:
93%
A boxerral csak annyi a gond, melegben nagyon kevéssé terhelhetőek. Ezt azért vedd figyelembe.
2016. máj. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%
A Kárpáti-kennelről rosszat még nem igazán hallottam, az ország leghíresebb tenyészete, hogy a legjobb-e, az szerintem vitatható. Azt viszont tudom, hogy olyan 180.000 körüli összeg náluk egy kölyök. Jelenleg is vannak babák, facebookon is megtalálod őket. :)
2016. máj. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Már csodáltam a kis fenevadakat :). A pénz alapvetően nem probléma hajlandó vagyok rá áldozni, olcsó, nem megbízható vérvonalú kölyök nem kell. Igen sok mindent olvastam egyébként a Boxerekről is. Rövid orra miatt túlhevül ezért nem szabad melegben mozgatni.
2016. máj. 13. 19:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!