Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az angol cocker spániel...

Az angol cocker spániel mennyire fogékony a betegségekre? Egészséges fajta?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 13. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendes tenyésztőtől veszed akkor valószínű egészséges lesz, de jellemző rájuk a szem, fül (a lelógó fül miatt a gyulladás, érdemes kitisztitani bizonyos időközönként) a szőrére oda kell figyelni, hogy szép legyen, a bőrbetegségek elkerülése érdekében, a tenyésztőtől jövő kutyáknál valószínű nem lesz gond az idegrendszerrel, de a szaporítósoknál sajnos elég gyakori:/
2016. ápr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem, vagy csak nagyon ritka esetben lesznek betegek. Ápolni kell őket, és semmi baj sem lesz. Nálunk már 15 éve vannak, tenyésztettük is őket, és semmi baj sem volt soha sem. Képesek "bezabálni", annyit esznek amennyit elé rak az ember. De ez tipikus spániel "betegség" Emellett még nagyon territoriálisak, vagyis más kutyákkal elég agresszíven tudnak fellépni, de ez is persze nevelés kérdése.

A szőr ápolás meg szerintem egy hosszú szőrű kutya esetében alap dolog.

Kisgyerek mellé nagyon tudom ajánlani, nagyon gyengédek, igaz az az igazi, ha a gyerekkel együtt nő fel.

De ez az összes minden persze a neveléstől függ.

2016. ápr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha lelkiismeretesen tenyésztettétek, akkor valószínű azért voltak egészségesek, mint írtam, de sajnos vannak olyanok akik nem fordítanak elég figyelmet a betegségek kiszűrésére:( én akiket ismertem spánieleket (nekem sose volt) az egyiknek a füle állandóan be volt gyulladva, a másiknak meg idősebb (nem túl öreg) idegrendszeri problémái voltak, nem tudom kitől, v honnan vették őket.
2016. ápr. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Leginkább májbetegség
2016. júl. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!