Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a spánielekről?

Mit gondoltok a spánielekről?

Figyelt kérdés

Csak szerintem ilyen neveletlenek, rosszak és buták vagy csak én találkozok ennyi ilyen spániellel? Tudom, hogy vadászkutyák voltak régen gondolom ezért okosak is. Lehet, hogy csak a környezetemben élő spánielek ilyen hülyék? Azt is gondolom, hogy nevelés kérdése de akkor ennyire nehéz lenne nevelni? Mert komolyan én itt még csak rossz spániellel találkoztam.


Van olyan aki semmilyen kutyát nem fogad el megy neki szét akarja szedni. Van aki nagyon rossz meg se lehet fogni. Ellenkezőjét csinálja amit mondanak neki. stb. Ennyire elcseszték volna vagy alapból ilyen fajta?


2010. ápr. 9. 17:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Hát, alapból biztos nem ilyen! :) At enyém 4 hónapos, minden alap dolgot tud (ül, fekszik...). + ezt-azt plusz már.Az orvos is meglepődött, hogy milyen fiatalon (11 hetesen) már szobatiszta, azt mondta, még nem látott ilyet kutyánál. Már több, mint egy hónapja az éjszakát is kibírja. Pórázon is normálisan jön, néha, ha ismerős jön felé meg-meghúz. Nagyon okos! Imádom. Most hoztam mellé egy 9 heteset, ő még pici, és bajosabb is, de imádnivalóak. Ráadásul a nagyobbik olyan óvatosan játszik a kicsivel, nehogy baja legyen, pedig az aztán tépi,húzza-nyúzza a fülét. Ők Angol Cocker Spánielek. Ismerőseimnek akiknek van, ők is dícsérik. Szerintem akikkel Te találkoztál, neveletlenek. Az biztos, hogy határozottnak kell lenni velük szemben, különben kihasználják a bájosságukat, néznek ártatlanul, de nem szabad őket sajnálni, ha vmit nem lehet, azt nem lehet.
2010. ápr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Én se szeretem őket, morgós, zsémbes kutyák egész fiatal koruktól.
2010. ápr. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

A mienk se ilyen. Nagyon vidám, barátságos, és egyáltalán nem buta, sőt eléggé kis ravasz.

Én azt hallottam, hogy sok olyan spániel tenyésztő van, aki nem tartja be a szakmai szabályokat, almon belül pározatatnak stb, és innen kerülnek ki nem normális spánielek. De alap járaton egy nagyon értelmes és jó természetű fajtáról van szó.

2010. ápr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem volt angol cocker spánielem, 10 éves volt, amikor meghalt.

Nem volt buta kutya, sőt! Minden kutyával jól kijött, játékos volt, barátságos. Nagyon szerette az embereket, mindenkihez odament, hogy simogassa meg :] Soha senkit nem harapott meg, nem ment neki más kutyáknak, barátságos eb volt.

2010. ápr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

A spánielek nagyon is okosak. De furfangosak! Sajnos sokan azért veszik, mert jajj de édi és pici. Ha érzik, hogy a gazda nem igazán bír velük, túljár a eszén, és a fejére nő:) Tudatos képzéssel nagyon jó kutyát lehet belőlük faragni! És sok türelem kell hozzájuk, mert mindig megpróbálnak kibújni. Legalábbis én ezt tapasztaltam.

Az én kanommal versenyekre járok, és nem is eredménytelenül:) Talán idén a dog dancing versenyek is beleférnek, meglátjuk. De folyamatosan járunk bemutatókra is. Tehát nem lehet tanítani a spánielt bármire, csak türelem kell. De mutatok neked egy agilitys spánielt (dierkt külföldit), azért szerintem nem rossz a kutya:

http://www.youtube.com/watch?v=6ugGlZrT1Ns

2010. ápr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
nagyon aranyosak, és könnyű őket kezelni.imádom őket.
2010. ápr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon cuki.

Azt azért jó tudni a spánielről, hogy normál esetben is ezt csinálja csak nem ilyen fegyelmezett módon, nagyon kell neki a hely és a mozás, habár kis termetű nem egy lakásba való típus (bár szerintem egyik kutya sem)

2010. ápr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Van az egyik ismerősömnek egy spániele 5 hónapos de nagyon nem bír vele. De alapból nem olyan aki szabályozza a kutyát és szerintem ez nagy hiba. Csak azért van ilyen kutyájuk mert kapták ingyen valahonnan és szinte utálom levinni hozzá a kutyámat (az enyém kisebb nála) mert terrorizálja rám is ugrál össze vissza. Morog oda kap a kezedhez stb. :S
2010. ápr. 9. 18:21
 9/13 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm kutyája is spániel, és ő mindig elkóborol. Ezzel sajnos számolni kell, nem valami engedelmesek, de egy kis odafigyeléssel ők is ugyanolyan szeretnivaló kutyák lehetnek, mint bármely más kutyus! :) Szia!
2010. ápr. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szia. Köszi :) Most megyünk a futtatóra majd elolvasom ha még írtatok ;)
2010. ápr. 9. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!