Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hetes kiskutya szobatisztas...

Cintikebabby kérdése:

10 hetes kiskutya szobatisztaságra szoktatása tippek tanácsok kinek mi vállt be mikor kezdjem lehordani?

Figyelt kérdés

van egy 10 hetes pomerániai törpe spicc tündérkém most került hozzánk nem kertes házban lakunk hanem belvárosi társas házban szeretném elkezdeni a szobatisztaságra nevelését de még nincsen meg minden oltása szépen haladunk az oltási programba és a parazitamentesítésbe volt aki azt tanácsolta hogy vigyem le nyugodtan már most el kell kezdeni a tanítását de volt aki azt monda hogy még semmi esetre se mert még védetlen a kiskutya elkaphat másik kutyáktól valamit baj lehet

A kutya pelenkára szoktatást nem szeretném mert azt olvastam akkor azt tanulja meg és nehéz lesz leszoktatni hogy ne a lakásba végezze a dolgát

Tudnátok segíteni akkor vigyem vagy ne vigyem le?

Milyen időközönként kell levinni?

Meddig tart el a szobatisztaságra szoktatás?

Köszönöm :)



2016. máj. 17. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

Én annak a híve voltam, hogy sétáltassam, de én könnyű helyzetben voltam, mert van kert. Mondjuk én onnan is kivittem olyan helyre, ahol tuti kevés kutya lófrál, illetve ismerősökhöz, akiknél biztosan tudtam, hogy rendesen oltott kutyus van. Szerintem ez mind-mind jót tett a szocializációjának.

Erre nem fogsz kapni egyértelmű választ, mert van aki az egyik van aki a másik mellett van.

A szoba pelenkát én sem tartom jó ötletnek, de sokan használják és sokan szeretik.

Pár hét alatt megtanulják a szobatisztaságot, de ahhoz az elején gyakran kell vinni, mert kb. 3 órát bírnak ki. Ha kint pisil, akkor nagyon-nagy dicséret. Ha bent, akkor nem veszel róla tudomást.

2016. máj. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 UseYourBrain válasza:

Ez talán segíthet: [link]


A hozzászólásokat is nézd át, van néhány értelmes.

2016. máj. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépe a segítségeket!
2016. máj. 17. 16:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Amíg nincsenek meg a megfelelő oltásai addig bírd ki és ne vidd le. Szoktatás kérdésben ebben az időszakban is tehetsz érte: szoktasd addig nyakörvhöz, hámhoz, pórázhoz. Add rá, sétálgass vele a lakásban, engedd (felügyelet mellett), hogy húzza maga után.

A pelenka valóban hülyeség.

Gyakran vidd le, ez a te életkörülményeidtől is függ. Minél gyakrabban és hosszabb időre viszed majd le az oltások után, nagyjából annál gyorsabban érti, meg, hogy mire megy ki a játék. 2-3 óránként azért jó lenne lejutni vele, és legalább 30 percet töltsetek lent. Amikor biztos le kell majd vinni: játék után, evés után, az ő ébredése után, mert ilyenkor szinte mindig kell pisilni vagy kakilni neki. Ha lent sikerül a fűbe nagy dicséret, ha nem sikerül, akkor ne bántsd.

A szobatisztaság megértése néhány nap vagy 2 hét alatt sikerülni szokott. A szobatisztaság betartása hónapig tart. Kutyától, fajtától, szoktatási rutintól függően kb. 6-8 hónap lesz mire megszűnnek a "balesetek".

Egyébként egy igen-igen drága fajtáról van szó, ezekkel a kérdésekkel a saját tenyésztődhöz is nyugodtan tudsz fordulni, ő jobban ismeri a fajtát.

2016. máj. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
0%

Érdekesnek tartom, hogy a megfelelő oltások hiányában egyáltalán elhozhattál egy ilyen kaliberű kutyát. Melyik tenyésztőtől vetted? Törzskönyv van?


Amúgy mi is pelenkára szoktatjuk a piciket, utána ha már kimehetnek, szépen elhagyjuk. Nem pisilni be. Nyugodtan pelenkáztasd. Nem javaslom a kockázatot, gondolom, nem volt olcsó :)

2016. máj. 18. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

10 hetesen simán el lehet hozni.

Az oltási program tovább tart, mint ahogy a kutya elhozható.


Még ezután jön neki a kombinált és a veszettség.

Egy tenyésztő sem tartja magánál addig a kutyákat, amíg azok biztonsággal kivihetők nem lesznek.

2016. máj. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A kutyusnak van törzskönyve utlevele és stb németországbol van mert mi ausztriában élünk és 10 hetesen hoztuk el az oltás program még eltart egy darabig mert nagyon oda figyelve megkap mindent! Én is ugy döntöttem addig nem kockáztatok! Póráz szoktatás már megy köszönöm a tippeket :)
2016. máj. 20. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!