Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi számít még jó tápnak?

Mi számít még jó tápnak?

Figyelt kérdés
Mostanában nem sok pénzem van, és nem tudok acanát venni, viszont tescos tápot sem, a dog chow milyen? vagy a joshera táp, vagy az happy dognak is vannak viszonylag olcsóbb tápjai
2010. ápr. 9. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
alapvetően amit nem szabad venni, azok az agyonreklámozott tápok (chappi, pedigree, stb), illetve ezek a cba/tesco kutyakaják, de pl a fressnapf saját márkája, a select gold viszonylag olcsó és a kutyák általában szeretik (nekem az össze skutyám szerette és többektől is jót hallottam a táp felől). :) a happy dogot is jónak mondják, de az én egyik kutyám gyomrának nagyon nem tett jót (hasmenése volt tőle). a eukanuba és a royal canin olcsóbbak vmivel, mint az acana, vagy a hill's, de azért ezek is felsőbb árkategóriába esnek, mint a select gold.
2010. ápr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi Premiere High5-t etetünk és nagyon elégedett vagyok vele. Egyszer próbáltuk a DogChow-t de attól ment a kutyáim hasa. A Happy Dog drágábbik változata egész jó (supreme ireland, africa) - de ez már kb annyi mintha Acanát vennél Az olcsóbbik változat meg szerintem beltartalmilag sem éri el a Premier szintjét.

Ha érdekel elküldöm ennek az összetételét.

2010. ápr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen, érdekelne köszi
2010. ápr. 9. 20:00
 4/9 anonim ***** válasza:
vegyél ! Natur Croq-ot eza happy dognak a prémium minősége! és egészen elfogadható ár! 15 kg, kb. 7000ft és szoja mentes, 25%os fehérjetartalmű ,egy középkategoriás nem tul rossz táő
2010. ápr. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
azt én is néztem, de úgy kezdődik az összetevők listája, hogy gabona meg kukorica, és csak a 3. a hús :S
2010. ápr. 9. 20:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Tessék:) ez a lényeg a zacsiról:

Összetevők: kukorica, baromfihús, baromfizsír, répaapríték, ásványi anyagok, szárnyasmáj, halolaj, halliszt, élesztő, szárított teljes tojás, kolin-klorid, nátrium-klorid, kagyló és rákkivonat.

Beltartalmi érték: nyersfehérje: 26,0%, nyers olajok és zsírok: 16,0%, nyersrost: 2,5%, nyershamu: 5,8%, nedvességtartalom: 8,0%, kálcium: 1,0%, foszfor: 0,75%, nátrium: 0,35%, magnézium: 0,1%.

Adalékok/vitaminok: A, D3, E, C-vitamin,taurin.

Nyomelemek: réz(II)szulfát, BHA/BHT antioxidánsok.


-izületek, porcok védelme -> rák és kagylókivonat

-egészséges szívműködés-> taurin

-bör, szörzet-> omega3 és 6 zsirsavak

-mesterséges színezéket és tartósítószert nem tartalmaz

-hozzáadott cukrot nem tartalmaz


30-40kg-os kutya esetén 290-360g az ajánlott adag.

15kg - 7300Ft

2010. ápr. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha olyat akarsz amibe csak állati eredetű fehérje van! akkor vegyél eukanubát, de az meg drága lesz ! olcsoba nem fogsz találni olyat
2010. ápr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem átmeneti megoldásnak a Natur Croq teljesen jó! Én nem szimpatizálok a Dog Chow-val, mert van benne színezék és tartósító, a Nator Croq-ban pedig nincs.
2010. ápr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ha már lenne annyi pénzem, hogy eukanubát vegyek, akkor inkább acanát vennék :) de most még sikerült egy zacskó 18 kgos acanát vennem, remélem mire elfogy rendbe jöbök, köszi a válaszokat
2010. ápr. 10. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!