Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutya ivartalanítás...

Szuka kutya ivartalanítás után meghízott. Normális?

Figyelt kérdés
6 évesen lett ivartalanítva. Előtte karcsú, sportos izmos kutya volt. Ivartalanítás után (vemhes volt, császármetszéssel együtt ivartalanították) meghízott. Ugyan annyit eszik ugyan azt. Ugyan annyit mozog. Nagyon keveset eszik, mivel kistestű még is duci lett. Mindenhol azt olvastam hogy tévhit az el hízás, és a viselkedés változás, de úgy látszik nem.

2016. máj. 18. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
De, tévhit. Ha tényleg ugyanannyit mozog, akkor lehet hogy valami anyagcsere betegség áll a háttérben.
2016. máj. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tévhit a kötelező és megakadályozhatatlan elhízás. De az elhízásra való hajlam igaz lehet, ivartalanítás után energiatakarékosabb a kutya, kevesebb kaját igényel. Úgyhogy ugyanannyi kajával és ugyanannyi mozgással nyilván elhízik.

Persze ha úgy etetnél, ahogy a kutya egész életén át kell, hogy ha látod, hogy kezd hízni a kutya, akkor visszaveszel az adagból, mindig az ő igényeihez igazítod a mennyiséget, akkor nem hízna el. De most sem késő, csökkentsd a napi adagját az eddigi 2/3-ára, és ha lefogyott, akkor lődd be a szinten tartó mennyiséget.

2016. máj. 19. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha pedig nagyon keveset eszik már így is, és az amit eszik, az táp, akkor én átgondolnám az etetését. Sok kutya a tápban lévő szénhidráttól hízik, amire nincs is szükségük, pláne olyan mennyiségben.

Szóval a szénhidrátmennyiséget csökkenteném, leredukálnám amennyire lehet, akár táplálkozás változtatással. Pl. BARF.

2016. máj. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy tévhit lenne.
2016. máj. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: a szukám ivartalanítás előtt volt 19 kg, most 17,5. Normális mennyiséget eszik, de oda is figyelek, hogy ne hízzon el.
2016. máj. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom nekem a kutyám ivartalanítás után napokig nem evett, és hízott.
2016. máj. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!