Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Brit Care táp kölyök kutyának,...

Brit Care táp kölyök kutyának, ami nem beteg, vagy allergiás kutyáknak való? Létezik?

Figyelt kérdés

Teljesen belebonyolódtam már a tápokba, 3 napja nem eszem nem alszom (kis túlzással:D) mert folyamatosan a tápok összetételét, arányait, fehérje tartalmát és árát nézem.


Sikerült nagy nehezen megállapodnom egy (talán) árban is elfogadható táp mellett - ez lenne a brit care puppyknak való - , de a rendelés előtt vettem észre, hogy konkrétan csak hipoallergén vagy érzékeny kutyáknak valót gyártanak. Ez létezik, hogy egészséges kutyák részére nem gyárt a brit care??


4,5 hónapos mopsz kiskutyáról van szó egyébként, nem szeretném hipoallergén vagy érzékeny gyomrú kutyáknak kifejlesztett tápokkal etetni, mert azt mondta az orvos , hogy "ellustul" a gyomra és ha később bármi mást adunk neki, menni fog a hasa.

Valamint a fehérje is fontos szempont, nem szeretném túl magas fehérjetartalommal rendelkező táppal etetni a kutyust, hallottam, hogy az sem túl jó nekik (főleg piciknek).


Ha nincs a brit carenek ilyen tápja, akkor tudtok árban és összetételben hasonló tápot ajánlani? Nem akarok egy érzékeny anyámasszony katonája kutyát nevelni.


Nagyon köszönöm ha segítetek, már nagyon kétségbe vagyok esve..még van másfél hetem megtalálni a tökéletes tápot:/



2016. máj. 19. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Josera Minisbest. Jó minőségű, kis testú fajtáknak, és az ára is jó.
2016. máj. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Joserát már néztem, sajnos nagyon alacsony a hústartalma annak, ami kölyökkutyáknak van:/
2016. máj. 19. 16:43
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ez gabonamentes, amivel csak jót teszel. De ha igazán jó tápot akarsz, akkor hidegen sajtoltat nézz, mint amilyen a Platinum vagy a Markus Mühle.

2016. máj. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Gabonamentes, érzékeny gyomrú kutyáknak. Erre mondta azt a doki, hogy ellustul tőle a gyerek gyomra, és utána menni fog a hasa ha valami nehezebbet kap felnőtt korában.


Köszönöm a válaszod, megnézem a többit:)

2016. máj. 20. 11:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Figyelj, a kutyáknak nem szükséges gabona, káros az emésztésüknek, ugyanis ragadozók. Ha már jót akarsz a kutyusnak, akkor ne azon akadj fenn, hogy egy tápban nincs olyan, ami felesleges nekik. Olvass utána nyugodtan. A kutya gyomrában mellesleg nem működik szénhidrátokat emésztő enzim, szóval ez az "ellustul a gyomra" marhaság. A szénhidrátok emésztése a vékonybélben történik, és a hasnyálmirigy ad hozzá emésztőenzimet, semmi köze a gyomorhoz.


Ajánlom neked, ha érdekel, a Magyar Kutyás Akadémia leendő konferenciáit. Az első áprilisban volt, ősszel tervezik a következőt. Na az elsőn állatorvos magyarázott a táplálásról, kifejezetten azt mondta, hogy a kutyák emésztésének leginkább megfelelő az állati eredetű táplálék.

2016. máj. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amúgy azt hol olvastad, hogy a gabonamentes érzékeny gyomrú kutyáknak lenne? Pont azt írják, hogy minden fajta kutyának, nem mintha rá akarnálak beszélni pont erre a tápra.
2016. máj. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged! Sajnos sokan sokfélével tömik most a fejem, hogy mi a legjobb a kutyámnak, én pedig tényleg a leges legjobbat szeretném neki, de mint tudjuk, a kevesebb néha több. Én csak azt szeretném elkerülni, hogy azért mert most például érzékenyeknek való táppal etetem, nehogy azt szokja meg. Bár későbbi korában sem tervezem tescos táppal etetni:D


Itt van egyébként a brit leírása:


Brit Care Grain Free Puppy Salmon & Potato – Gabonamentes szuper-prémium minőségű száraz eledel kölyökkutyák számára, 4 hetes kortól 12 hónapos korig, lazaccal és burgonyával. Kifejezetten ideális különösen az érzékeny bőrű, érzékeny emésztőrendszerű, valamint táplálékintoleranciában szenvedő kölyökkutyák számára. A Brit Care Grain-Free Puppy Salmon & Potato nem tartalmaz szóját, marhát, sertés-fehérjét, kukoricát, búzát, búzafehérjét, valamint génmódosított összetevőket.

2016. máj. 20. 12:01
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerinted akkor érdemes megpróbálni ezt? Tehát, ha esetleg majd tápot váltanánk, nem lesz baja a kutyusnak azért, mert most érzékenyeknek valóval etetem?
2016. máj. 20. 12:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Attól biztosan nem lesz. Viszont talán elkerülheted, hogy allergiás legyen az átlag tápokban levő fő allergizáló összetevőkre.

De mivel látom, hogy tényleg nagyon szorgalmasan szeretnél utánanézni a dolgoknak, javaslom, hogy a későbbiekben is próbálj minél többet olvasni a táplálással kapcsolatos témakörben, és a végén tájékozottan tudod eldönteni, miben hiszel, ami valóban jó szerinted. Nézd meg a hidegen sajtolt tápokat is. ;)

2016. máj. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!!:)
2016. máj. 20. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!