Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megbolondul, ha rá...

A kutyám megbolondul, ha rá is csepegtetek a geránium illóolajból?

Figyelt kérdés
Erdőbe viszem sétálni. Hiába használtam kutyáknak való kullancsirtó cseppet, akkor is belemászott a kullancs (rengeteg). Olvastam erről az illóolajról, megtetszett és gondoltam, hogy kipróbálom. Meg is vettem, de félek, hogy a kutya megbolondul tőle, ha rácsepegtetem, mert elég erős szaga van. Valaki próbálta már a kutyáján? Ha igen, hogy reagált rá a kutya? Tapasztalatok az olajjal kapcsolatban?

#kutya #kullancs #erdő #sétáltatás #védelem #szaglás #illóolaj #kullancsirtás #geránium illóolaj #rózsamuskátli olaj
2016. máj. 19. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

szerinted ha a csepp nem segít akkor az illóolaj fog?

kipróbáltam és nem ér semmit.

sima 400ftos csepp meg nyakörv használt nálunk

2016. máj. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk meg pont az olcsó csepp meg a nyakörv nem ért sz@ rt sem,kényelmesen babesiás lett a kutya tőle.Úgy,hogy még ultrahangos kullancsriasztó is volt rajta.

Gerániumot használunk erősen kullancsfertőzött területen,jól bevált.Nem bolondul meg tőle a kutya,honnan vetted ezt a marhaságot?

2016. máj. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél olyan cuccot, ami hat. Ha az első nem vált be, még mindig ott a másik tíz jó minőségű csepp, nyakörv és tabletta, amit kipróbálhatsz. A hangsúly a jó minőségűn van, olcsó noname szarokkal nem sokat érsz. Menj be a dokidhoz, és kérdezd meg, hogy mit ajánl.

A cseppet meg remélem, rendeltetésszerűen használtad, nem a szőrére, hanem a bőrére cseppentve, és elolvastad azt is, hogy kell 2-3 nap, mire kifejti a hatását :)

2016. máj. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A a gerániumolajhoz és a legtöbb illóolajhoz hordozóolaj is kell pl. olívaolaj. Az én kutyámon volt már, mindkét esetben a már meglévő védelmet erősítette:

- amikor a Frontline a végét rúgta rajta, de még nem jutottunk el a dokihoz Bravectoért

- amikor tudom, hogy olyan helyre megyünk, ahol sok a kullancs és a szúnyog

Az én kutyámat úgy különösképpen nem hatotta meg, hogy illóolaj van rajta.


Beszélgettem erről az állatorvosunkkal, mondott néhány érdekes dolgot:

- ő is a már meglevő védelem erősítésére ajánlotta az illóolajokat

- a gerániumot inkább szúnyog ellen ajánlotta

- mondta, hogy mint ahogy az emberek között is akad olyan, akit jobban szeretnek a szúnyogok, a kutyák között is akad olyan, aki jobban vonzza a kullancsokat, így nem minden kullancs ellenes termék válik be minden kutyán.

- ajánlott nekünk egy csomó terméket. Mi azért kötöttünk ki a Bravectónál, mert 1.) viszonylag új termék a piacon, még nem szokták meg a kullancsok 2.) szájon át kell beadni, így teljesen és egyenletesen oszlik a véráramban. (Rengeteg, vékony szálú szőre van a kutyánknak, rémálom rá spot-ont rakni. Ráadásul az allergiája miatt rendszeresen gyógyfürdőzzük - nemrég kezdtünk egy eliminációs diétát és még nem szűnt meg a vakaródzása.)

2016. máj. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Nem foglalkoznak vele egyáltalán 3 kutyán is használom 2 nagytestű juhászkutyán és egy puli keveréken! A Bravecto tényleg jó, de állítólag erősen megterheli a kutya máját... a nyakörves mellet nekem volt kullancs amióta a nyakörvet és a geránium illóolajat használom a kutyákon! Azóta elkerülik őket a kullancsok és a legyekkel sincs gond! Használom még a Medinatural geránium oldat spary-t használom magamon is!
2018. máj. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!