Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon jól cselekedtem?

Vajon jól cselekedtem?

Figyelt kérdés
2014 áprilisa környékén találtam egy 6-8 hetes agár jellegű kutyát az erdőbe kidobva. Hazavittem, tanítottam, neveltem, járt velem lovagolni (nagyon jó haverokká váltak a lovammal). A munkahelyemre is tudtam magammal vinni, így amiatt nem kellett aggódnom, hogy esetleg unatkozik napközben. Aztán egyre több lett a munka, elmaradtak az esti nagy séták, játékok, lényegében csak úgy létezett mellettem, hétvégén 1-2 alkalommal mozgott normálisan, mikor mentünk lovagolni. Az agár fajtamentés segítségét kértem, kerestek neki másik gazdát, mert iszonyatos bűntudatom volt amiatt, hogy nem tudok rá annyi időt szánni, amennyit érdemelne. 2015. márciusában elköltözött tőlem. Eleinte élveztem, hogy nem tipeg körülöttem, hogy nem kell hétvégén időben felkelni és leszaladni vele, hogy nem kell állandóan takarítanom a kutyaszőrt. Aztán elkezdett hiányozni. Minden nap eszembe jut. Már több, mint egy éve nincs velem, és olyanok kérdezik meg, hogy mizu a kutyával, akikkel kb egyszer ha találkoztunk... És újra mardos a lelkiismeret. Még jobban, mint mikor nem volt időm annyit foglalkozni vele, amennyit érdemel. Sokszor eszembe jut, hogy ő is biztos átvészelte volna azt az időszakot, mint a lovam... De neki ugye ott volt a ménes, a kutyámnak meg a kutyatársakat is hiányolnia kellett, velük is csak hétvégente 1-2x találkozott...
2016. máj. 20. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem te is érzed, hogy meg sem próbáltál rá időt szakítani, és ezért bűntudatod van, jogosan. DE most már mindegy, reméljük már jobb helyen van.
2016. máj. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a kutyának jobb helye van (normálisan foglalkoznak vele, jó gazdihoz került, és több idő jut rá), akkor jól tetted.

Ha nincs jobb helye, mint nálad, akkor nyilván nem.

2016. máj. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen is meg nem is.

Igen, mert segítettél egy gazdátlan kutyának, és amikor úgy érezted, túlnőtt rajtad a feladat, felelősségteljesen kerestél új gazdát neki.

Nem, mert ha már amikor megtaláltad, akkor befogadtad, akkor felelősséget vállaltál érte, és akkor ki is kellett volna tartani mellette. Mert azt is megtehetted volna, hogy akkor rögtön kérsz segítséget. Rengeteg ember meg tudja oldani, hogy munka mellett is foglalkozzon a kutyájával, ezt így inkább kifogásnak érzem.

De most már ne edd magad miatta, csak tanulj az esetből!

2016. máj. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 SzMHZs ***** válasza:
Rémlik a sztorid. Azok alapján, amiket akkor írtál (idegesít a körme kopogása, hogy túl ragaszkodó, hogy jobb lenne bértartásban, mint a lovakat), jól cselekedtél.
2016. máj. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha eleinte élvezted, hogy nincs veled, akkor jó döntés volt, hogy másik gazdihoz költözött. Aki valóban gazdának való, és szeret egy kutyát, az megbolondul kábé, ha a kutyája hirtelen nincs ott vele (ahol lennie kéne).
2016. máj. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!