Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hallottatok már erről az...

Hallottatok már erről az elméletről?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam egy külföldi kutyás fórumon, hogy egyes szakértők(!) szerint az évenkénti költelező oltás ÁRT a kutyáknak, és csak az első évben beadandó oltásokat ajánlják, az ismétlőket később nem... Most ne azt írjátok, hogy hú, milyen hülyeség, meg felelőtlenség, mert itt nem a pénzről van szó, hanem egyes állatorvosok véleményéről. Ha jól tudom, embereknél is van ilyen, hogy a szülő nem akarja beoltatni a gyerekét...
2010. ápr. 10. 09:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
biztos, hogy árt, az én kutyám nemrég kapott egy csomó antibiotikumos injekciót, az összeset egy helyre, és mostanra betokosodott a helye, egy nagy csomó lett ott... marha jó:(
2010. ápr. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen én hallottam és olvastam is erről.

Arról van szó, hogy konkrétan a veszettségi oltás sem igazán egészséges. Van egy vizsgálat, ami kimutatja védett-e még a kutya. És, ha igen akkor nem kell beoltatni veszettség ellen. De itthon hatóságilag kötelező az évenkénti veszettség oltás annak ellenére, hogy a kutya talán védett ellene. Itthon nem is lehet kérni ezt a vizsgálatot.

Ha lenne rá mód én is azt választanám, hogyha van még védettség akkor nem adatnám be.

Persze ez további kérdést vet fel, hogy akkor még mennyi ideig védett?

Talán felül kellene vizsgálni, hogy valóban 1 évente és nem másfél vagy kétévente kellene beoltani.

2010. ápr. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Hajlok rá, hogy elhigyjem! Sok felesleges otlást adnak be az embereknek és az állatoknak is, az egészen biztos! Ezek gyengítik az immunrendszert.
2010. ápr. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
mi ezért nem oltatjuk évente őket...anyám állatorvos,ezért ő is javasolta h 2-3 évenként oltsuk őket. am csak az gáz,ha megharap egy embert meg is büntethetnek,mert nics miden évben beoltva-.-"
2010. ápr. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Én minden kutyámat 1 éves koráig oltatom a kombináltal, parvo ellen meg ilyenek de utána már csak veszettség ellenit kapják de azt minden évben!
2010. ápr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
És azt hallottad, hogy a leptospizózis, ami ellen a kombinált oltással védekezünk, emberre is veszélyes? Az állatról emberre terjedő zoonozisok közé tartozik? És hogy akár nagyon komoly, talán végzetes fertőzést is okozhat? És hogy a jelenlegi vakcinák mindössze kb fél éves!! védettséget adnak, ezért ha olyan helyen élsz, ahol már többször előfordult akkor nem 1, hanem fél évente kellene oltatni ellene?? Azt is hallottad már, hogy a veszettség a világ leghalálosabb vírusa, mert az, aki megbetegszik benne, soha nem gyógyul meg? Én kizárólag akkor nem oltatnám be őket évente, ha kétséget kizáróan bebizonyítanák, hogy a védettség tovább tart 1 évnél, mert ellenkező esetben az ember orosz rulettet játszik nemcsak a kutyái, de a saját egészségével is.
2010. ápr. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Ezt külföldön már bebizonyították. Már, hogy a veszettség elleni oltás tovább is hatásos, nem csak egy évig. Az is igaz, hogy a kutyár, és minden állatra halálos betegség. Az emberre nem. Nekem van egy ismerősöm, akit megharapott egy veszett macska, ha azonnal elmegy orvoshoz, hamar túl lett volna rajta az orvos szerint. Mivel a harapás után 2 héttel vitték orvoshoz, mikor már látszottak a tünetek, kezelni kellett, 9 hónapig volt kórházban. Szóval nem játék. De lehet, hogy csak rosszat teszünk ezzel a kutyáknak, mert nem is lenne szükséges évente.
2010. ápr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Mi is csak alapimmunizáljuk a kutyánkat, utána csak veszettségit kapnak évente, mást soha. És még soha nem volt beteg egyik sem.
2010. ápr. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%
A veszettség állatoknál és embereknél egyaránt halálos kimenetelű betegség. Ha veszett állatharapása után időben elmész orvoshoz és elkezdenek oltani (a teljes oltási sorozat 5 oltásból áll), akkor meg lehet akadályozni a betegség kifejlődését. DE!!! A lappangási idő után, ha már megjelennek a tünetek, a beteg gyakorlatilag menthetetlen, a kezelés onnantól sajnos már csak tüneti lehet.
2010. ápr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Van egy általánosan elfogadott gyakorlat, ami nem véletlenül alakult ki. Lehet, hogy tévedés és hogy nem így kéne csinálni, de én nem fogok a kutyámon kísérletezni. Még nem hallottam olyat, hogy egy kutya élete az oltások miatt rövidült volna meg. Jó, lehet, hogy volt már ilyen, de ha olyan gyakori lenne ez, akkor többen próbálnák meg megváltoztatni a rendszert. Én nem szeretnék nálam tanultabbakkal vitatkozni csak azért, mert páran ezt állítják.
2010. ápr. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!