Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lyme kórba belehalhat a kutya?

Lyme kórba belehalhat a kutya?

Figyelt kérdés

9 és fél éves kistestű kutyámnál idén 3. alkalommal jelentkezik az, hogy elkezd sántítani a mellső lábára.

A dokinknak már mondtam a 2. alkalom után, elég cinikusan reagált, de azért levette a vért, és elküldte a laborba. Az első vizsgálat alapján Lyme kór, de azt mondta, hogy ez a teszt nagyon sokszor fals értéket ad, ezért kell még egy teszt.


Azóta eltelt pár hét, beszéltem olyan kutyással, akinek Lyme ellen oltva volt a kutyája, mégis elkapta, és az antibiotikum hatására sem múlt el az ízületi probléma.

Ti mit tennétek? Nem tudom, hogy egy idősödő kutyát érdemes e kitenni ennek az egésznek. Azon kívül, hogy ízületi probléma jelentkezik, mi lehet még? A Lyme lehet halálos kimenetelű?



2016. máj. 21. 14:03
 1/5 piriiiii ***** válasza:
Bénulás, de azért nem ez a jellemző, pláne, ha egy normális állatorvos normálisan megvizsgálja.
2016. máj. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha "csak" ízületi probléma jelentkezik, abba nem hal bele. Amikor sántít, Lyme teszt és valószínűleg fellángolt a kór, így egy antibogyó kezeléssel újra elnyomható. Én úgy tudom dokimtól, el nem múlik teljesen a Lyme fertőzés, csak az antibiotikumos kezelés visszaszorítja. Bármikor fellángolhat ismét.
2016. máj. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A tegnap reggeli volt a 3. alkalom idén, hogy elkezdett sántítani. Viszont mára szinte teljesen elmúlt, és az eddigiek, is max 1-2 napig tartottak csak.
2016. máj. 22. 18:54
 4/5 piriiiii ***** válasza:
Hát, akkor simán lehet, hogy csak belelépett valamibe, vagy lett valami kis, gyorsan gyógyuló sebe, az én kutyámnál is előfordult már. Mi tart vissza attól, hogy még egyszer kivizsgálja az állatorvos?
2016. máj. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Igazából csak azt furcsállom, hogy idén már 3. alkalommal jelentkezik. Persze lehet a kora miatt is, hogy könnyebben megsérül, elég sokat ugrál föl-le az ágyon, kanapén.

Csak azért nem csináltattam még meg a második vérvételt, mert mi lesz, ha kiderül, hogy Lyme kóros? Mondjam azt az orvosunknak, hogy nem szeretném hetekig antibiotikummal tömni, mert tudom, hogy úgysem lehet kikezelni...?


Tényleg ez az egy dilemmám van a dologgal kapcsolatban.

2016. máj. 22. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!