Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám belehalhat?

A kutyám belehalhat?

Figyelt kérdés

A kutyám kenneljénél találtunk egy kígyót vagy siklót (nem tudom.), és megrágcsálta nagyon sokszor a kutyám. Lehet,hogy a kígyó/sikló meg is harapta, azt nem tudom, mert én csak az ugatására mentem ki. Odamentünk ,a kutya nem vérzett, azt hiszem, de nem láttam mert meg voltam rémülve. A kutyusunk összeharapdálta az állatot, ami vérzett is. Ettől bekerülhetett a szervezetébe a méreg, ha nem is harapta meg a kutyámat?

A kutyusom kistestű állat, ha ez lényeges. Foxterrier.



2013. júl. 30. 17:33
 1/10 i hate this world válasza:
73%
Nem
2013. júl. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem valószínű, hogy mérges kígyó volt, mert az igen ritka és csak bizonyos helyen él Magyarországon. Itt megnézheted őket: [link]

Nem hiszem, hogy ilyen volt az a kígyó nálatok, a többiek harapásától pedig nem lesz baja. Max a sebet tisztítsátok ki és fertőtlenítsétek, ha van rajta.

2013. júl. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Hát jó lenne tudni mit rágcsált össze pontosan, de magyarországon igen csekély esély van rá hogy mérges kígyóval találkozzon, gyakorlatilag nulla. Így én nem aggódnék.
2013. júl. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm, hát bízunk benne, hogy nem lesz baj! :)

Ja, és még utána hányt a kutyusunk...

2013. júl. 30. 17:44
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
A kigyo tetemet es a kutyat vidd el allatorvoshoz, o biztosabbat tud mondani, mint mi, akik nem is lattuk, csak talalgatunk.
2013. júl. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Mérges kígyó testében nincs méreg. Az, ha nem tévedek, a méregfog tövénél található. Tehát a testét nyugodtan megrághatja.


A vérzéssel kapcsolatban, a veszélyes kígyómarások nem véreznek. Ha véreznének, nem volnának annyira veszélyesek, mert a méreg is ürülne a vérzés által.


Amit tehetsz, felhívsz egx állatorvost, aki elmondja, hogy milyen kígyóról lehet szó, és mire figyelj a kutyán, ha véletlenül mégis történt volna marás.

2013. júl. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Magyarországon pár viperafaj él, azoknak pedig vannak jellegzetességeik. Lapos trapéz alakú fej (a siklóé inkább háromszög), a viperák szeme olyan mint a macskáknak, a pupillájuk nyújtott, míg a siklóké kerek és a viperák teste hirtelen vékonyodik el a végénél, a siklóknak pedig egyenletesen. A fogazatuk is más.


Egyébként is, inkább határközelben élnek ezek a viperák, vagy mezőkön.

Nagyon esélytelen, hogy mérges kígyó lett volna.

2013. júl. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a hazai viperák nagyon kicsik. Ha hányt utána a kutya nagy valószínűséggel vizisiklót vagy kockás siklót kaphatott el, ezek egy bűzös váladékot termelnek amit veszély esetén a kloákájukból fecskendeznek ki a zaklatóra. Ezt benyalhatta, de ez sem mérgező.
2013. júl. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen, a kutyusunk él és virul! Boldogan ugrál, és csóválja a farkát ! Everything's alright. :)
2013. aug. 5. 11:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezt lehetett tudni előre, hogy nem lesz semmi baja. Magyarországon ritka a mérges kígyó nagyon ritka.
2013. aug. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!