Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A TV-ben a Farm c. müsorban...

A TV-ben a Farm c. müsorban Gergő kutyája megölt egy kismalacot. Ő "megbüntette". Ráfeküdt, és a nyakánál csinált valamit. Mi lehetett? Mit csinált vele?

Figyelt kérdés
2016. máj. 22. 10:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Megharapta.

A falkában élő kutyák/farkasok között a falkavezér így "bünteti" azt, aki ne megfelelően viselkedett.

Mondjuk embertől ezt látni elég bizarr volt, elég lett volna ha a kezével fogja meg a grabancát és úgy szorítja földhöz.

2016. máj. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
56%

Csak az a gond, hogy nem azonnal szidta le, de amúgy nem is értem egy afrikai vadászkutya fajtát, mi a pikláknak vitt oda be, arról nem is beszélve, hogy mikor látott utoljára kutyatápot vagy súlyának megfelelő húst a kutya. Megnéztem igazából nem vadászó üzemmódban volt a kutya, csak játszott csak valószínűleg nyaktájékon erősebben megfogta, de kb. 10-15 perc után ment csak ki, szóval a kutya csak azt érzékelte már, hogy a gazdája valamiért dühös. Ők csak az energiájukat érzékelik az embernek vagy az állatnak, szóval szerintem akkor már nem igazán tudta miért, de elég bendzsán csinálta a pasi, mert ugyanezt a mozdulatot eljátsza vele mikor csókolgatja a hasát.... No comment.

A helyes az lett volna, ha azonnal leszidja, de csak egyszer, aztán kézzel földre teszi, és a nyakánál addig tartja a kezét, amíg a kutya megadó nem lesz, közben az energiájával határozottságot és nyugodtságot sugall.

Birom amikor az emberek nagy többsége bevállaszt egy fajtát, mert annyira tetszik neki, utána meg nem tudja kielégíteni a fajta ösztöneit vagy nem illik hozzá...

2016. máj. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

A farkasok elszeparaljak/kirekesztik a bunos allatot a falkabol es ezzel buntetik, tetlegessegig ritkan fajul. Ez szamukra a legnagyobb buntetes.


Bar en a sorozatot nem nezem, de az ember legalabb annyira felelos ha egy tanintattlan kutya "lehetoseget" kap egy ilyen cselekedetre (ha nem jobban) mint a kutya. A kutya oszton allat, termeszetes ha lesz lehetosege es nincs tanitva akkor ra fog menni. A macskat is hiaba vered el, ha az akvariumbol kihalassza a halakat. Csak magadat okolhatod, hogy "lehetoseget biztositottal" neki.

2016. máj. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Erre tippeltem, de nem tudtam elhinni. És azt sem tudom, ha megharapta, akkor miért nem nyüszitett a kutya? Különben nagyon bizarr volt a jelenet, a hideg rázott tőle. Bizarrabb volt, mint a kutya tette a malaccal. Az valahol természetes, az állat ilyen. De amit ez a Gergő müvel a kutyával az már gusztustalan. Csókolódzik vele, ágyában altatja stb. Nézem a Farm cimü müsort, és először a Gergőnek is szurkoltam, de ennek vége. Pont a kutyával való kapcsolata miatt.
2016. máj. 22. 10:54
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg beleszik a kutya tányérjába. Aztán lenyalja a kezét, utána úgy csókolózott a Brigivel... No comment....
2016. máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Igazad van ! Van egy pont, amikor ez már nem állatbarát kérdés. Én is hányok tőle...
2016. máj. 22. 15:50
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel egyetértek.


Amúgy ez a büntetés dolog kicsit túl van ez dramatizálva. Ha Gergő úgy áll oda hogy "jaj kutyuli-mutyuli, mit csináltál te rosszfiú, enye-benye ezt nem szabad" akkor az semmit nem ért volna. SJah, sokan elintézték volna így, na de hát meg is látszik, hogy a kutyások közül hánynak van bármilyen tekintélye vagy kontrollja a kutyája fölött... Ugye amikor Fifike őrjöng a póráz végén és akkor "jaj Fifike, tessék szépen viselkedni, tudod hogy ezt nem szabad, blablabla"....


Másrészt meg más helyeken egy ilyen húzás után nem ledominálják a kutyát, hanem lapáttal ütik agyon vagy puskával fejbe lövik. Amiatt miért nem háborog így a fél ország??


Én csókolózni nem láttam, csak hogy puszilgatja a kutyát, és akkor mi van? Meg ha az ágyban alszik? Az nem bizarr, hogy régen az ember az állatok között élt, velük kelt, velük feküdt? Mégsem halt bele senki, sőt, normálisabb emberek kerültek ki abból a generációból, mint a mostaniból...

2016. máj. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak azzal volt a bajom, hogy a kutyának fogalma nem volt, hogy miért kapja a büntetést, mert nem kapta rajta, hanem csak utólag szóltak neki, hogy mit csinált a kutyája. Ő meg szép kényelmesen sétálgatott, és mire a büntetésre került a sor, már túl késő volt. Ennek így semmi értelme, akkor kapja a büntetést,amikor még csinálja azt a bizonyos dolgot, különben felesleges.
2016. máj. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Sokan emberként szerepeltetik a kutyát, ami nevetséges. Kolleganőm a macskájával van igy. Tele van olyan történetekkel, hogy mit csinált a kis kópé. És utána szégyelte magát, majd kacsintott, és mindenféle arcokat vágott stb. hülyeség....
2016. máj. 23. 09:08
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy az ágyban alszik, de az már nem oké, hogy úgy kezeli, mint vmi csajt a kan kutyáját.

Egyébként a kérdezőnek igaza van, a kutya kutya, a macska macska, és ha elkezdik úgy kezelni, mintha ember lenne, akkor onnantól kezdve a kutyának vagy a macskának okoznak problémát, mert olyan elvárásaik vannak feléjük, amit nem tudnak nekik megadni. Szegény kutyán látszik, hogy fusztrált, amit meg a randin leművelt a kutyával, a kutya szabad terepen ment volna, ő meg kikötötte a lábára gyertyatartónak.

Ráadásul minden kutyát nem csak kutyaként kell kezelni, hanem saját fajtaigényeinek megfelelően, ő nem ezt teszi.

2016. máj. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!