Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csináltathatok törzskönyvet,...

Csináltathatok törzskönyvet, úgy hogy a szülőnek nincs?

Figyelt kérdés
4 hónapja vettem egy spicc kutyust mindenképp szeretném törzskönyveztetni.Ez lehetséges? Ha felnő,tenyészetet szeretnék és oda jó lenne a törzskönyv. :) Elöre is köszi a segitséget.
2008. szept. 25. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Stem nem, mert mivel igazolod a vérvonalat, a felmenőket? A törzskönyvnek ez a lényege.
2008. szept. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem csak ha a szülei is törzskönyvezettek. Elvileg lehet őket is törzskönyveztetni utólag, ha a nagyszülőknek volt.
2008. szept. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,kicsit csalódott vagyok.

Estleg ha meg felel a standard fajtának ugy sem lehet?

2008. szept. 25. 12:38
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán, akkor B törzskönyvet csináltathatsz. Ehhez el kell vinni tenyész-szemlére. De ennek nincs túl sok értelme. Talán, drágábban adhatod a kicsiket. Ettől még nem leszel kutyatenyésztő, max. kutyaszaporító! (Bocs, nem bántásiból írtam!)
2008. szept. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ennek utánna nézek.:) Nem a kiskutyusok ára miatt fontos. Egyébként versenyekre kell a törzskönyv?
2008. szept. 25. 12:56
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Úgy látom, nem nagyon vagy tisztában a törzskönyv lényegével! Mo.-on csak a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete által kiadott törzskönyvvel lehet nevezni versenyekre. A kutyatenyésztés pedig nem abból áll, hogy összepárosítok két egyforma fajtájú kutyát. Érteni kell a genetikához is, mert két amúgy nagyon jó küllemű kutyának is lehetnek hibás utódai. (Genotípus-fenotípus, stb...)
2008. szept. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A B törzskönyvvel nagyon sok visszaélés volt, ezért már csak olyan fajtáknak adnak ki, ami úgymond a kihalás szélén áll, vagy esetleg egy nem kihaló fajta, de annak egy ritka, és elfogadott színváltozatát hordozza. A spicceknél nincs lehetőség B törzskönyv kiváltására, de ettől függetlenül az MKSZ által rendezett kiállításokra nevezheted "hobbi" osztályba. Oda mehetnek a törzskönyv nélküli, de fajtatiszta kutyák. Esetleg egy tenyésszemlére is elviheted, ahol hozzáértők megvizsgálják, és adnak róla papírt, hogy a kutyád valóban fajtatiszta.
2008. szept. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
persze hogy kell törzskönyv a veresenyekre amúgy kutyakiállításnak nevezik és ha szülőnek nincs törzskönyve akkor kizárt hogy lehet törzskönyvezni a kölyküket
2008. szept. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Támogatom az előttem szólókat. De a tenyésztés nagyon nem így megy, évek kellenek, míg azt mondhatod magadról, hogy tenyésztő vagy. Addig csak a "szaporító" kategóriába tartozhatsz, ami ugyan nem kívánatos kifejezés, de jobb szót nem lehet találni rá.
2008. szept. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ,sokat segitetettek. Persze tudom,hogy nem leszek tenéysztő. Lehet hogy nem igy kellett volna fogalmazni. :) Akkor inkább úgy mondom,szeretnék egy "falkát" :) Ha úgy van eladásra,vagy saját célre..megtartani a kölyköket. :)Már régi álmom ez a kutya és most kaptam egyet,nagyon szeretem. :) Az egész kérdés azon alszik,hogy szerettem volna neki egy elismerést,ha már a szüleinek nincs. :) De ha nem is lesz az se baj. Elég ha ő itt van. :)

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :) További szép estét. :)

2008. szept. 25. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!