Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű "ráncos" tokázható,...

Kistestű "ráncos" tokázható, kistestű kutyák?

Figyelt kérdés

A Google-n már kerestem már ilyen kutyákat de nem találtam.

Azt hitten több ilyen kutya létezik.

Ne fulladjon nyáron és kezelhető inteligens kutya legyen.

Ha megöregszik ne nagyon legyen csúnyácska ( tudom hogy egyszer mindenki megöregszik.)



2016. máj. 25. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Mopsz? Shar pei? Francia/angol bulldog?

Van egy pár, de miért fontos, hogy gyűrött legyen? Mondjuk ezek a kutyák a turcsi orruk miatt nem alkalmasak sportra, rövidebb a légutuk, így rofognek, fulladnak, ha sportkutya kell, akkor pl greyhound.

2016. máj. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Az előttem válaszoló jó fajtákat sorolt fel és jól mondta hogy fulladnak, meg röfögnek és hogy léguti problémájuk is nagy valószínüséggel van/lesz. Ráadásul a gyűrődéseik miatt a ráncokban főleg melegben könnyen bepállik a bőr ami bőrbetegséget idéz elő, és ennek megakedályozás érdekében rendszeresen törölgetni kell a redőket.

Olyan kutya hgy buta nincs csak olyan hogy buta gazda. Minden kutya tanítható és nevelhető esetleg van olyan aki nehezebbn, mint ahogy finoman fogalmazva "nem olyan intelligens". (Ismertem olyan gazdit aki azt mondta a kutyusáról hogy buta és én 5 perc alatt megtanítottam a pacsira, ő meg még az ülre sem tudta évek óta.)

Egyébként a "tokázható" kutya keresésénél én megjegyezném azt hogy nem biztos h Ő azt annyira élvezni fogja ha Te a pofaredőinél nyúzod, rángatod, mert most csak úgy mellékesen kérdezem:

Te mit szólnál ahhoz ha Téged egy nálad 3-4x nagyobb valaki a fejednél fogva rángatna? Csak azért mondom h "3-4 nagybb" mert ezek a kutyák kistastűek.

2016. máj. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Az első leírta az általad keresett fajtákat, annyit tennék hozzá hogy nem feltétlen fulladnak mert pl az én bulldogom sem fullad. Ha hajlandó vagy jó helyről hozni akkor sokkal valószínűbb hogy nem lesz ilyen gondja és nem lesz olyan beteges sem. Szinte minden fajtán belül lehetnek betegesebb egyedek és kevésbé... Viszont a meleget egyik csapott pofájú fajta sem fogja jól bírni és mennél jobban erőlteted annál nagyobb az esélye annak hogy hőgutát kap szerencsétlen. A tokázást nem igazán tudom értelmezni. Remélem nem a bőrét szeretnéd cibálni. A szépség meg azon múlik hogy mekkora a szaporító szerencséje vagy a tenyésztő szakértelme.
2016. máj. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A tokázást én ugy ertelmeztem, hogy a fejét es a tokáját simogatni(!) NEM RÁNGATNI(!)

Koszi a kommenteket hasznosak.

2016. máj. 26. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!